هند مدعی طراحی سیاستی تازه علیه چین در خصوص مناقشه های مرزی شد

به گزارش مجله دور زمین، دولت هند ضمن جنگ طلبانه خواند سیاست های چین در مرزهای مشترک دو کشور گفت: به وسیله طراحی دیپلماسی با پکن مقابله خواهیم کرد.

هند مدعی طراحی سیاستی تازه علیه چین در خصوص مناقشه های مرزی شد

جهت دریافت مشاوره خدمات قیمت کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از هندوستان تایمز، دولت دهلی نو در کوشش است برای مقابله با چین از سیاست های تازه ای استفاده کند.

هند در این خصوص اظهار داشت: چین از ایجاد تنش های مرزی با هند در کوشش است به سرشاخه های رودخانه شیوک در مرز لداخ دسترسی پیدا کند.

دولت دهلی نو تاکید نمود: هدف ما بازگرداندن نظامیان چینی به مناطق پیش از تنش است و پکن باید این واقعیت را بپذیرد که نمی تواند مرزها را به میل خود تغییر دهد.

بعضی افراد نزدیک به دولت هند اظهار داشتند: شرایط در مرز مشترک با چین تغییر خاصی نداشته و پکن خواهان تسلط بر سرشاخه رودهای موجود در منطقه است.

هندی ها با لجوج خواندن مسئولین چین تصریح کردند: رایزنی های ادامه دارد ولی اگر دو کشور حاضر نشوند خواسته های خود را تغییر دهند مذاکرات ثمری نخواهد داشت.

دهلی نو می گوید: چین تحمیل خواسته های خود به هند را ثمر بخش بودن مذاکره قلمداد می نماید که به هیچ عنوان از سوی هند قابل قبول نخواهد بود.

این در حالی است که ارتش هند با پیش بینی هرگونه نبرد احتمالی آمادگی خود برای مقابله با نظامیان چینی را افزایش داده و تجهیزات سنگینی در مرزهای مشترک مستقر نموده است.

پیش از این نیز دو طرف یک بار درگیری کامل را تجربه کردند و کشته شدن 20 نظامی هندی در این درگیری فشار زیادی را به دولت دهلی نو تحمیل کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مهر 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1344

به "هند مدعی طراحی سیاستی تازه علیه چین در خصوص مناقشه های مرزی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هند مدعی طراحی سیاستی تازه علیه چین در خصوص مناقشه های مرزی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید