هشدار وزیر دارایی یونان نسبت به خطر گسترش بحران اقتصادی در منطقه یورو

خبرنگاران: وزیر دارایی یونان هشدار داد که اگر یونان از منطقه یورو خارج گردد این خطر می تواند به صورت اجتناب ناپذیری به سایر کشورهای عضو یورو سرایت پیدا کند.

هشدار وزیر دارایی یونان نسبت به خطر گسترش بحران اقتصادی در منطقه یورو

سفر با تور یونان ارزان را از دست ندهید و از نزدیک با سرزمین اسطوره های باستانی آشنا شوید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، یانیس واروفاکیس وزیر دارایی یونان در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی اسپانیا تأکید کرد که هر کسی که این طور تصور کند که با خروج یونان منطقه یورو به حیات خود ادامه خواهد داد، در واقع با آتش بازی می نماید.

وی در ادامه توضیح داد: بعضی مدعی هستند که سایر کشورهای اروپایی موانع لازم برای دوری از یونان را ایجاد نموده اند و بانک مرکزی اروپا نیز ابزارهای لازم برای مقابله با تبعات منفی بحران یونان را در اختیار دارد تا بتواند به حیات منطقه یورو ادامه دهد.

وزیر دارایی یونان گفت: من نسبت به این مسئله به شدت تردید دارم. زمانی که بحران در اتحادیه پولی شروع گردد و یک کشور از اتحادیه مشترک پولی خارج گردد، حدس ها در این خصوص که قربانی بعدی بحران کدام کشور خواهد بود، شروع می گردد. دیر یا زود، افزایش نرخ بهره، تنش های سیاسی و خروج سرمایه از منطقه یورو شروع خواهد شد.

اظهارات وزیر دارایی یونان در شرایطی است که آتن و وام دهندگان بین المللی هنوز نتوانسته اند بر سر شرایط اعطای یاری های اقتصادی جدید به این کشور به توافق برسند.

1

منبع: تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 12 مهر 1398 شناسه مطلب: 452

به "هشدار وزیر دارایی یونان نسبت به خطر گسترش بحران اقتصادی در منطقه یورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وزیر دارایی یونان نسبت به خطر گسترش بحران اقتصادی در منطقه یورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید