هشدار صندوق بین المللی پول به هزینه سنگین جنگ تعرفه ای

به گزارش مجله دور زمین به نقل از پژوهشکده پولی و بانکی، بر اساس اعلام خبرگزاری فرانسه، صندوق بین المللی پول نسبت به خسارات جنگ تجاری بین آمریکا و چین هشدار داد. در همین حال گری رایس صندوق بین المللی پول گفت: این صندوق همچنان در حال آنالیز تاثیر تعرفه های چین-آمریکا است؛ اما هزینه های اقتصادی به زودی به آن اضافه خواهد شد.

هشدار صندوق بین المللی پول به هزینه سنگین جنگ تعرفه ای

رایس گفت: با توجه به عمیق تر شدن اعمال تعرفه ها این موضوع می تواند هزینه اقتصادی قابل توجه ای از خود به جای بگذارد.

چین در روز پنج شنبه به دنبال وضع تعرفه 200 میلیارد دلاری آمریکا بر روی کالاهای چینی، فهرستی از کالاهای آمریکایی به ارزش 60 میلیارد دلار را مشمول تعرفه اضافی کرد. تعرفه های اضافی هر دو کشور علیه یکدیگر از روز بیست و چهارم ماه جاری میلادی اجرا خواهد شد.

البته چین از این اقدام آمریکا در سازمان تجارت دنیای شکایت نموده است؛ ضمن اینکه ترامپ، پکن را تهدید به وضع تعرفه 267 میلیارد دلاری دیگر در صورت مقابله به مثل چین در برابر تعرفه های واشنگتن نموده است.

در ماه جولای صندوق بین المللی پول به ترامپ هشدار داد که جنگ تجاری می تواند به اقتصاد دنیا 430 میلیارد دلار هزینه وارد کند و آمریکا آسیب پذیر می گردد.

در سال 2017 میلادی آمریکا 376 میلیارد دلار کسری تجاری با چین داشت. بسیاری از کالاهای وارداتی از شرکت های آمریکایی هستند که مواد اولیه آن به دلیل هزینه ارزان کارگر به چین فرستاده می گردد. دولت ترامپ بر این باور است که تعرفه ها برای امنیت ملی و حقوق معنوی کسب و کار آمریکا ضروری هستند؛ ضمن اینکه به کاهش کسری تراز تجاری با آمریکا یاری می نماید. پکن بارها اعلام نموده که مخالف جنگ تجاری است؛ اما برای حفاظت از اقتصاد خود تلافی می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 دی 1397 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 115

به "هشدار صندوق بین المللی پول به هزینه سنگین جنگ تعرفه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار صندوق بین المللی پول به هزینه سنگین جنگ تعرفه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید