نشست تببین نقش دانش جغرافیا در مدیریت سرزمین برگزار گردید

نشست تخصصی تبیین نقش دانش جغرافیا در مدیریت سرزمین در دانشگاه تربیت مدرس برگزار گردید.

نشست تببین نقش دانش جغرافیا در مدیریت سرزمین برگزار گردید

به گزارش باشگاه دانشجویان خبرنگاران، این نشست با حضور دکتر عبدالرضا رکن الدین افتخاری، مدیر گروه جغرافیا و برنامه ریزی روستایی و همچنین تعدادی از جغرافی دانان جوان فارغ التحصیل دانشگاه های تربیت مدرس، شهید بهشتی و همچنین دانشگاه ملی مالزی برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه امیر امیری دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه ریزی روستایی و دبیر انجمن دانشجویی جغرافیای دانشگاه تربیت مدرس توضیحاتی در باب موضوع موردنظر و معرفی سخنرانان ارائه کرد.

همسویی و تجمیع تغییرات آب و هوایی و مخاطرات طبیعی در سیستم برنامه ریزی فضایی، ماتریالیسم جغرافیایی، رهیافت نو برای مدیریت فضا، صندلی دانش جغرافیا در طرح های توسعه شهری و منطقه ای، نقش دانش بومی در مدیریت مخاطرات طبیعی با تاکید بر سیلاب و نیز تاکید بر پتانسیل های جغرافی دانان در مدیریت سرزمین از جمله موضوعاتی بود که هر یک از سخنرانان این جلسه درباره آن مطالب خود را ارائه کردند.

همچنین مشکلاتی که در استخدام دانش آموختگان رشته جغرافیا وجود دارد و ورودی زیاد دانشجویان این رشته در دانشگاه ها بدون در نظر دریافت فرصت های شغلی پس از فارغ التحصیلی، از جمله دیگر بحث هایی بود که در این نشست مطرح شد.

در انتها این مراسم نیز دکتر افتخاری به جمع بندی و نتیجه گیری از مطالب مطرح شده در این نشست پرداخت و دانشجویان حاضر در این جلسه نیز به خاطر حضور دکتر افتخار از او قدردانی کردند.

محمد حاصلی و حمیدرضا تلخابی دانشجویان دوره دکتری رشته جغرافیا دانشگاه خوارزمی، فرید مرادی دانشجوی کارشناسی ارشد جغرافیای سیاسی دانشگاه تربیت مدرس، جمال کرمی دانشجوی کارشناسی ارشد اقلیم شناسی دانشگاه شهید بهشتی، علی مختاری دانشجوی کارشناسی ارشد رشته آمایش سرزمین دانشگاه تربیت مدرس، کامران جعفرپور دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی فضایی دانشگاه ملی مالزی و علی پورقیومی دانشجوی دکتری جغرافیا و برنامه ریزی روستایی دانشگاه تربیت مدرس از جمله جغرافی دانان جوان حاضر در این نشست بودند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 31 تیر 1398 شناسه مطلب: 282

به "نشست تببین نقش دانش جغرافیا در مدیریت سرزمین برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست تببین نقش دانش جغرافیا در مدیریت سرزمین برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید