موارد ضروری بهداشتی برای سفر در زمان کرونا

به گزارش مجله دور زمین، دانستن موارد ضروری بهداشتی برای سفر در زمان کرونا بسیار قابل اهمیت است. همانطور که اطلاع دارید چند ماهی است که ویروس کوچک اما بسیار خطرناک دامن گیر کل دنیا شده است. کشور ما هم جزء کشور هایی است که با این ویروس دست و پنجه گرم می نماید.

موارد ضروری بهداشتی برای سفر در زمان کرونا

همانطور که آگاه هستید روزانه آمار جان باختگان افزایش پیدا می نماید. روز به روز افرادی که به ویروس کرونا دچار می شوند افزایش پیدا می نمایند. یکی از دلایل فراگیر شدن این ویروس سفر های بی موقع است. اگر موارد ضروری بهداشتی برای سفر در زمان کرونا را بدانید به خود و دیگران لطف عظیمی نموده اید.

ما به شما پیشنهاد می کنیم که در زمان کرونا اصلا سفر نکنید. اما گاهی اوقات سفر تجاری می گردد. ممکن است که آن سفر از لحاظ اقتصادی و صندلی اجتماعی برای شما عالی باشد. پس احتیاج است که شما حتما در آن جلسه شرکت داشته باشید.

در اولویت احتیاج است که شما به فکر اقامت خود باشید. برای اقامت خود احتیاج است که مواردی را حتما رعایت کنید. چون شما در سفر خود در آن مکان زندگی می کنید. شاید قبل از شما در آن مسافرخانه یا هتل فردی ناقل به کرونا بوده است. پس اگر نکات مربوط به اقامت را ندانید، ممکن است که برای شما مشکل ساز گردد.

هنگامی که شما به این ویروس آلوده می شوید، تمام افرادی که اطراف شما را احاطه کردند مشکوک می شوند. پس باید مواردی را در قبل و بعد سفر رعایت کنید. با مطالعه این مقاله یاری عظیمی در ابتدا به خود و بعد از خود به جامعه کنید. پس باما همراه باشید.

قبل از سفر چه کار هایی را باید انجام داد

مهم ترین سوالی که باید از خود بپرسید این است: قبل از سفر چه کار هایی را باید انجام داد. همانطور که گفته شد باید مواردی را قبل و بعد از سفر رعایت کرد.

در ابتدا شرایط بیماری را در آن استان بسنجید. آمار لحظه ای را سعی کنید در ذهن خود داشته باشید. می توانید با جستجو در اینترنت آمار لحظه ای را دریافت کنید.

اگر سابقه بیماری دارید حتما به پزشک خود مراجعه نموده و نظر وی را بخواهید. اما توصیه می گردد شرایط سلامتی خود را هم متوجه شوید. با این کار دیگر احتیاج نیست به فکر سلامتی خود باشید. حتی دیگر احتیاج نیست به درمانگاه ها وارد شوید. درمانگاه ها هم جزء مکان های بسیار آلوده هستند. چون هر روز افرادی که به کرونا آلوده شده اند مراجعه می نمایند.

حتما همراه خود وسایل بهداشتی و الکلی که 70 درصد ایزوپروپیل دارد، همراه داشته باشید. دستمال مرطوب های ایزوپروپیل هم برای افراد مناسب هستند. هر مورد بهداشتی که می دانید احتیاج است را همراه خود ببرید چون باید مدام بدن خود را ضدعفونی کنید.

همراه خود نایلون ببرید چون حتما در طول سفر مجبور به استفاده می شوید. اگر از قبل به حد کافی همراه داشته باشید، احتیاج نیست که در طول سفر برای خرید نایلون اقدام کنید.

برای محلول ضدعفونی هیچگاه آب گرم را با وایتکس ترکیب نکنید. چون از ترکیب این دو محلول یک گاز کشنده و سمی فراوری می گردد. اگر پیشنهاد ما را بخواهید: ابتدا آب سرد را در بطری ریخته و سپس محلول وایتکس به آن اضافه گردد. این محلول هیچگاه در جای گرم نگه داری نگردد و حتما علامت گذاری گردد. به این دلیل که با آب خوردن اشتباه گرفته نگردد.

برای اقامت مطمئن باید چیکار کرد

شاید سوالی که در حال حاضر در ذهن شما است، این باشد که برای اقامت مطمئن باید چیکار کرد. همانطور که گفته شد، ممکن است که فردی ناقل قبل از شما در آن مرکز زندگی می نموده است. پس اگر شما مواردی را رعایت نکنید ممکن است برای شما اتفاقی که دوست ندارید بیوفتد.

موردی که قابل ذکر است، این است که در بیشتر مراکز نکات بهداشتی و ضدعفونی رعایت می گردد. اما باز هم احتیاط شرط اول عقل است. پیشنهاد ما به شما این است که مکان هایی را انتخاب کنید که نظارت می شوند. با یک جستجو در فضای اینترنت می توانید تمام مراکزی را که تحت نظارت هستند را متوجه شوید. مراکزی که از وزارتخانه میراث فرهنگی و گردشگری مجوز داشته باشند مطمئن تر هستند. چون نظارت می شوند و اگر کم کاری در آن مکان شکل بگیرد با آنها برخورد می گردد. جدا از این بحث مکان هایی که زیر نظر وزارتخانه هستند خدمات بهتری را برای شما به ارمغان می آورند.

برای مشاهده و رزرو هتل هایی که پروتکل های بهداشتی را رعایت می نمایند روی عکس زیر کلیک کنید:

زمانی که اقامتگاه مطمئن را یافت کردید توصیه میگردد ملحفه و بالشت همراه خود حمل کنید. البته مکان هایی که وزارتخانه آنها را مدیریت می نماید روبالشتی ها به همراه ملحه را پس از هر مهمان می شویند. شاید برخی ها هم این کار را ننمایند. پس بد نیست در چمدان روبالشتی و ملحفه همراه خود داشته باشید.

برخی افراد هم بنا به هر دلیلی در مسافرخانه ها و هتل ها نمی فرایند. اما اگر مکان مناسبی را یافت نکردید و مجبور به استفاده از چادر مسافرتی شدید در اولویت اول مکان مناسبی را یافت کنید. در این مواقع احتیاج است تمام وسایل را بهداشتی شده همراه خود داشته باشید.

اگر با وسیله نقلیه خود سفر کردید حتما در صندلی سوخت نکات بهداشتی را رعایت کنید.

نکات بهداشتی در صندلی سوخت و خرید

همانطور که آگاه هستید آلوده ترین جا های ممکن، مکان هایی است که افراد زیادی در آنجا حضور فیزیکی دارند. برفرض مثال میتوان به صندلی های سوخت، فروشگاه های عظیم یا هایپرمارکت ها اشاره نمود. پس سعی کنید تا حد امکان از مراجعه به مکان های پر تردد جلوگیری کنید. اما اگر مجبور به ورود در آن مکان شدید موارد و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید.

زمانی که در اتوموبیل خود هستید، از نایلونی برای زباله های خود بهره ببرید تا کمتر به سراغ سطل های زباله بروید. سطل های زباله در حالت عادی بسیار کثیف هستند اما در حال حاضر به مکان های بسیار خطرناک تبدیل شده اند. پس احتیاج است که کمتر به سراغ آنها بروید.

اگر با شخص دیگری سفر نموده اید، سعی کنید که یک نفر مسئول خرید ها گردد. تمام خرید ها را آن شخص با کارت اعتباری خودش انجام دهد. در این موقع تنها یک فرد احتیاج است که خود را ضد عفونی کند. همین امر باعث می گردد فشار و دغدغه سفر برای شما کاهش پیدا کند. اما اگر توصیه ما را می خواهید، قبل از سفر تمام احتیاجهای خود را تهیه کنید. با این کار، دیگر احتیاجی نیست مادام به فروشگاه ها ورود پیدا کنید.

در صندلی های سوخت بسیار دقت کنید و مراقب خود باشید. همانطور که قبل تر گفته شد این مکان از آلوده ترین جا های ممکن است. حتما با دستکش های پلاستیکی سوختگیری را انجام دهید. توصیه می گردد که سوختگیری را کامل انجام دهید تا کمتر بخواهید به صندلی های سوخت مراجعه کنید. برای پرداخت هم سعی کنید نقدی حساب نکنید و از کارت اعتباری خود بهره ببرید. چون بعد از تلفن همراه آلوده ترین چیز اسکناس های کاغذی هستند.

اگر در طول سفر مشکوک به ویروس کرونا شدیم چیکار کنیم؟

ابتدا سعی کنید که از آب سرد استفاده نکنید. چون ممکن است که گلوی شما درد بگیرد. در این موقع شما فکر می کنید که بیمار شده اید و ذهنتان بسیار درگیر می گردد. پس تا حدالامکان از آب سرد برای نوشیدن استفاده نکنید.

ممکن است در طول سفر شما به طور قطعی مطمئن شوید که آلوده به ویروس شده اید. در ابتدا ناامید نشده و نگران نشوید. آرامش خود را حفظ نموده و با رعایت پروتکل های بهداشتی به مراکز درمانی مراجعه کنید. سعی کنید که با توجه به گفته پزشک، خود را قرنطینه کنید. اگر در هتلی زندگی می کردید حتما با مدیریت هماهنگ کنید تا اقدامات لازم را انجام دهند. لطفا از این کار ترس نداشته باشید چون شما در قبال افراد جامعه هم مسئول هستید.

در کل سعی کنید در طول جهت از ویتامین ها زیاد بهره ببرید. ویتامین ها و مکمل های غذایی به تقویت بدن شما یاری می نمایند. با استفاده از ویتامین ها ضعف های بدن خود را کاهش دهید. از موارد ضدعفونی هم تا حد زیاد استفاده نکنید. ممکن است که به سلول های خود آسیب زده و بدنتان را ضعیف کنید.

بعد از سفر چه اقداماتی را باید انجام داد

بعد از سفر احتیاج است که به مدت دو هفته به بازدید اقوام نروید. چون شاید ناقل به کرونا باشید اما خودتان متوجه این موضوع نباشید. از دست و روبوسی با دوستان و آشنایان خود پرهیز کنید. چون شما در قبال دوستان و خود مسئول هستید. پس زمانی که از سفر برگشتید به مدت دو هفته جایی نروید و در خانه خود را سرگرم کنید. اگر در خانه خود را سرگرم کنید، احساس بی حوصلگی نمی کنید و در خانه می مانید.

هنگامی که به خانه بازگشتید تمام وسایل خود را ضدعفونی نموده و 3 بار بشویید. با این کار ردی از کویید 19 نمی ماند. حتما نوشیدنی های گرم را میل کنید تا اگر در گلوی شما ویروس زنده ای باشد کشته گردد. پس حتما این موارد را رعایت کنید تا به مشکل جدی بر نخورید. سفر خوش و سالمی را برای شما آرزومند هستیم.

کرونا

منبع: الی گشت
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1480

به "موارد ضروری بهداشتی برای سفر در زمان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موارد ضروری بهداشتی برای سفر در زمان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید