مهدی طارمی؛ فکر خروج را از سرت بیرون کن!

به گزارش مجله دور زمین، مهدی طارمی که این روز ها در فوتبال دنیا به چهره ای مطرح تبدیل شده روز های پر فراز و نشیبی را در دوران فوتبالی خود سپری کرد. او اولین بار در دربی 79 توانست خودش را به عنوان بازیکنی تراز اول به فوتبال ایران معرفی کند. طارمی در دقیقه 60 به جای حمید علی عسکری وارد میدان شد و در 30 دقیقه زمانی که در اختیارش بود آنقدر خوب بازی کرد که به عنوان یکی از بهترین بازیکنان زمین معرفی گشت. طارمی در کمترین زمان ممکن به ستاره سرخپوشان مرکز تبدیل شد؛ اما یک تصمیم اشتباه باعث شد حواشی زیادی گریبانگیر او شود.

مهدی طارمی؛ فکر خروج را از سرت بیرون کن!

طارمی که دوست داشت تحت هر شرایطی راهی فوتبال اروپا شود تیم ریزه اسپور ترکیه را برای بازی انتخاب کرد؛ اما این انتقال نافرجام برای او هیچ آورده ای نداشت ارمی بدون انجام هیچ بازی رسمی برای ریزه اسپور به پرسپولیس بازگشت؛ اما او پس از مدتی بازی برای پرسپولیس راهی فوتبال قطر شد و به تیم الغرافه پیوست.

در آن زمان اینگونه تصور می شد که طارمی قصد دارد سال های باقیمانده دوران فوتبالی خود را در کشور های عربی دنبال کند تا بتواند حداقل به لحاظ مالی خودش را تامین کند؛ اما انتقالش به تیم گمنام ریوآوه پرتغال همه این حدس ها و تصورات را از بین برد. مهاجم بوشهری فوتبال ایران در تیم ریوآوه عملکردی فوق العاده داشت؛ به گونه ای که پس از یک فصل حضور در این تیم، غول های فوتبال پرتغال همچون پورتو، بنفیکا و اسپورتینگ لیسبون رقابت خود را برای جذب طارمی آغاز کردند و در نهایت پورتو بود که توانست این بازیکن را به خدمت بگیرد.

طارمی در پورتو هم روز های درخشانی را سپری می کند. او هم در لیگ پرتغال و هم در لیگ قهرمانان اروپا بهترین بازیکن تیمش بود و همین مسئله باعث شد برخی تیم های بزرگ اروپایی در پی جذب او باشند. این پیشنهادات می تواند هر بازیکنی را اغوا کند؛ اما جدایی طارمی از پورتو و پیوستن به یک تیم بزرگ تر برای او یک ریسک بسیار بزرگ محسوب می شود؛ ریسکی که هیچ ضرورتی به انجام آن نیست.

طارمی در پورتو به بازیکنی تبدیل شده که همه پاس های همبازیانش به او ختم می شود؛ چرا که این بازیکن ستاره پورتو است؛ اما اگر طارمی راهی یک تیم مطرح تر برود آن وقت است که باید با سایر ستاره های تیم برای بازی در ترکیب اصلی رقابت کند. اگر طارمی بازنده این رقابت باشد نزول او در فوتبال اروپا آغاز می شود؛ اتفاقی که برای بسیاری از ستاره های فوتبال دنیا که با انتقال به یک تیم دیگر خیلی زود فراموش شدند رخ داده است.

ضمن اینکه طارمی سی امین سال زندگی خود را سپری می کند و در این سن و سال باید قدر جایگاهی که در پورتو دارد را بداند. حضور هر ساله در لیگ قهرمانان اروپا و بازی مقابل بهترین تیم های این قاره، بازی در بهترین تیم لیگ پرتغال و کسب قهرمانی های متعدد با این تیم نصیب هر بازیکنی نمی شود و بهترین تصمیمی که طارمی می تواند بگیرد این است که به فکر جدایی از این تیم نباشد و تلاش کند حداقل در چهار پنج سال آینده هم مهاجم اول پورتو باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 2188

به "مهدی طارمی؛ فکر خروج را از سرت بیرون کن!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی طارمی؛ فکر خروج را از سرت بیرون کن!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید