لغو تمامی تورنمنت های ATP و WTA در چین به دلیل کرونا

به گزارش مجله دور زمین، تمامی تورنمنت های تنیس حرفه ای مردان و زنان جهان (ATP و WTA) در چین به خاطر ویروس کرونا لغو شدند.

لغو تمامی تورنمنت های ATP و WTA در چین به دلیل کرونا

به گزارش مجله دور زمین، انجمن های تنیس حرفه ای مردان (ATP) و زنان جهان (WTA) اعلام کردند تمامی تورنمنت های رسمی این دو سازمان در سال 2020 به میزبانی چین به خاطر همه گیری جهانی ویروس کرونا لغو شدند، البته رقابت های انتخابی المپیک زمستانی 2020 از این دستورالعمل مستثنی شده است.

ATP چهار تورنمنت را در سال 2020 به میزبانی چین برنامه ریزی کرده بود و WTA نیز تصمیم به برگزاری هفت تورنمنت در این کشور داشت. لغو تمامی این تورنمنت ها به دنبال فرمان دولت چین مبنی بر عدم میزبانی از رویدادهای ورزشی جهانی در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا اجرا شده است.

آندره گائودنزی، رئیس انجمن تنیس حرفه ای مردان جهان در این مورد گفت: در دوران شیوع ویروس کرونا رویکرد ما در سازماندهی تورنمنت ها پیروی از دستورهای دولت های محلی است. ما به تصمیم دولت چین در این شرایط بی سابقه جهان احترام می گذاریم. امسال در چین هیچ تورنمنتی را برگزار نمی کنیم اما قدردان مسئولان سازماندهی این رقابت ها در چین هستیم. هواداران چینی در جهان پرشورترین هستند و می دانیم بازیکنان تنیس بی صبرانه منتظر رقابت در این کشور خواهند بود.

استیو سیمون، رئیس انجمن تنیس حرفه ای زنان جهان نیز گفت: خیلی ناامید شدیم که امسال هیچ رقابتی را در چین برگزار نمی کنیم. می خواهم از مسئولان تنیس چین به دلیل همکاری نزدیک با WTA در دوران شیوع ویروس کرونا قدردانی کنم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1282

به "لغو تمامی تورنمنت های ATP و WTA در چین به دلیل کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو تمامی تورنمنت های ATP و WTA در چین به دلیل کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید