لجاجت ترامپ در اجباری نکردن پوشیدن ماسک در مکان های عمومی

به گزارش مجله دور زمین، رئیس جمهور آمریکا با ادعای اینکه ماسک زدن فایده ای در مقابله با ابتلا به ویروس کرونا ندارد، گفت استفاده از آن در مکان های عمومی را اجباری نمی کند.

لجاجت ترامپ در اجباری نکردن پوشیدن ماسک در مکان های عمومی

به گزارش گروه بین الملل مجله دور زمین، در حالی که هر روز رکورد ابتلای روزانه به ویروس کووید19 در ایالات متحده شکسته شده و افزایش می یابد، دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور هنوز هم با اجباری کردن استفاده از ماسک در مکان های عمومی مخالفت می نماید.

به نوشته وبگاه هیل، ترامپ در مصاحبه با برنامه فاکس نیوز ساندی گفت که اعتقادی به اجباری کردن پوشیدن ماسک در مکان های عمومی با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا ندارد و به همین دلیل چنین دستوری صادر نمی نماید.

بر این اساس، وی با زیر سوال بردن فایده ماسک برای جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا، گفت: من می خواهم مردم کاملا آزادی داشته باشند و به آن (اجباری کردن ماسک) اعتقادی ندارم، خیر.

رئیس جمهور آمریکا - که متهم شماره یک در این شیوع افسارگسیخته ویروس کرونا در کشورش است - با اشاره به ارزیابی های اولیه و اثبات نشده بعضی محققان مبنی بر اینکه افراد سالم نیازی به استفاده از ماسک ندارند، مدعی شد: با اینگونه اظهارات که اگر همه ماسک بزنند، همه چیز (ویروس و بیماری) ناپدید می گردد، موافق نیستم.

ترامپ در مخالفت واضح با توصیه های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری مبنی بر اینکه در صورت استفاده همه مردم از ماسک طی 4 تا 6 هفته می توان ویروس کرونا را کنترل کرد، گفت: دکتر [آنتونی] فائوچی گفت ماسک نزنید، همه می گفتند ماسک نزنید، اما الان همه باید ماسک بزنند.

وی در ادامه نظریه پردازی های غیرعلمی خود درباره این همه گیری، ادعا کرد: همانطور که می دانید، ماسک ها مسائل زیادی را به وجود می آورند. با این حال من به ماسک اعتقاد دارم. به نظرم ماسک خوب است.

بامداد یکشنبه هفته قبل بود که ترامپ حین بازدید از یک مرکز درمانی نظامی، با ماسکی روی صورتش مشاهده شد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1273

به "لجاجت ترامپ در اجباری نکردن پوشیدن ماسک در مکان های عمومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لجاجت ترامپ در اجباری نکردن پوشیدن ماسک در مکان های عمومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید