فشار خون بالا خطر مرگ ناشی از کووید 19 را افزایش می دهد

به گزارش مجله دور زمین، مطالعات محققان چینی نشان می دهد احتمال مرگ ناشی از ویروس کرونا در بیمارانی که فشار خون دارند، 2 برابر بیشتر از بیمارانی است که به این عارضه مبتلا نیستند.

فشار خون بالا خطر مرگ ناشی از کووید 19 را افزایش می دهد

به گزارش مجله دور زمین از ایرنا، این مطالعه با آنالیز بیش از 2 هزار و 900 بیمار نشان می دهد، فشار خون بالا شرایط را برای بیماران مبتلا به کرونا بسیار پیچیده می نماید و احتمال مرگ ناشی از ویروس جدید کرونا در بیماران مبتلا به فشار خون بالا، 2 برابر بیشتر از بیمارانی است که فشار خون ندارند.

در ادامه این گزارش آمده است: این آمار در بیماران مبتلا به فشار خونی که هیچ داروی کنترل نماینده فشار خونی دریافت نمی نمایند نیز به مراتب بیشتر است.

این مطالعه نشان می دهد احتمال مرگ بیماران مبتلا به کرونایی که فشار خون دارند، چهار درصد و این احتمال در بیمارانی که فشار خون ندارند یک درصد است.

دبراساس این مطالعه احتمال مرگ بیماران مبتلا به کرونا که فشار خون دارند و داروی فشار مصرف نمی نمایند هشت درصد و این آمار در بیمارانی که فشار خون دارند ولی داروی فشار مصرف می نمایند، سه درصد است.

این مطالعه به افراد مبتلا به فشار خون هشدار می دهد که بیش از سایرین مراقبت های لازم را در زمینه ویروس جدید کرونا رعایت نمایند.

بر اساس آخرین آمار سازمان دنیای بهداشت، حدود 1.13 میلیارد نفر در سراسر دنیا به فشار خون بالا مبتلا هستند و این عارضه عامل اصلی مرگ زودرس در سراسر دنیا است.

فشار خون نیرویی است که توسط جریان خون به دیواره رگ ها وارد می گردد تا خون در سراسر رگ ها و بدن جریان یابد. اگر این نیرو افزایش پیدا کند و در طول زمان ثابت باقی بماند، بدن با مسائل زیادی روبرو می گردد.

جدیدترین آمار منتشر شده از سازمان دنیای بهداشت در خصوص فشار خون

-فشار خون یک شرایط جدی پزشکی است که میزان خطر بروز بیماری های قلبی، مغزی، کلیه و سایر بیماری ها را افزایش می دهد.

- حدود 1.13 میلیارد نفر در سراسر دنیا به فشار خون بالا مبتلا هستند که حدود دو سوم این آمار در کشورهای فقیر و کم درآمد زندگی می نمایند.

فشار خون بالا علت اصلی مرگ زودرس در سراسر دنیا است.

-یکی از مهم ترین اهداف بهداشت دنیای در زمینه بیماری های غیرمسری، کاهش فشار خون بالا به میزان 25 درصد تا سال 2025 میلادی است.

دستورالعمل سازمان دنیای بهداشت برای کاهش فشار خون

-کاهش مصرف نمک به میزان کمتر از پنج گرم در روز

-مصرف میوه و سبزی در رژیم غذایی روزانه

-ورزش منظم

-عدم استعمال دخانیات و مصرف الکل

-اجتناب از مصرف غذاهای چرب

-اجتناب از مصرف چربی های ترانس

-آنالیز روزانه فشار خون

-جلوگیری از استرس

-درمان فشار خون در صورت افزایش

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1202

به "فشار خون بالا خطر مرگ ناشی از کووید 19 را افزایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فشار خون بالا خطر مرگ ناشی از کووید 19 را افزایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید