فرژو و سن رافائل یک ساحل شرقی فرانسه

به گزارش مجله دور زمین، کشور فرانسه یکی از پرگردشگرترین کشورهای اروپا برای بازدید می‌باشد. فرژو و سن رافائل یک خط ساحلی رویایی در جنوب شرق کشور فرانسه می‌باشد که به نام ریوریای فرانسه یا کوت دازور شناخته شده و آب و هوای معتدلی با نمای زیبا و خیره‌کننده قرن‌ها می‌باشد که موجب جذب تفریحات و سرگرمی‌های‌ لوکس به این منطقه گشته‌اند. 

فرژو و سن رافائل یک ساحل شرقی فرانسه

این کشور با داشتن حدود 90 دانشگاه از 5 کشور در بین افرادی که با هدف ادامه تحصیل مهاجرت کرده‌اند. باید به این نکته توجه نمایید که دانشجویان در این کشور انتخاب بسیار گسترده و جامعی دارند که در این بین می‌توان به چندین دانشگاه در حوزه تجارت، دانشگاه‌های مختلف مهندسی و مؤسسات تحقیقاتی اشاره نمود. اغلب این دوره‌ها به زبان فرانسوی برگزار می‌گردند اما در این بین نیز دوره‌های خوبی با زبان انگلیسی وجود دارند.

در چهل کیلومتری غرب کن شهر فرژو (Fréjus)، مرکز مدیریتی کانتونی به همین نام، قرار گرفته است. ژولیوس سزار، در این مکان بندری برای نیروی دریایی خود تاسیس نمود. تا قرن 14 میلادی، بخش وسیعی از فرژو کاملا مسیحی شده که این مسئله تاثیر به‌سزایی بر توسعه معماری این منطقه نهاد. بناهای تاریخی دوره فرمانروایی رومیان، برج و باروها و سازه‌های بندری، آب گرم‌ها، آمفی تئاتر و قنات‌ها، مخروبه‌هایی هستند که تا به امروز پابرجا مانده‌اند. سیل‌های بی‌شماری که در این مکان رخ داده و البته حملات متعدد مسلمان در بین قرن‌های 9 تا 7 میلادی عامل اصلی تخریب این بناها بوده است.

فرژو یک تفرجگاه و مقصد گردشگری مهم به حساب می‌آید. سواحل شنی این شهر بیش از هفت کیلومتر کشیده شده است، فرژو دارای بزرگ‌ترین باغ وحش خط ساحلی کوت دازور و دو آکواپارک بوده که یکی از آن‌ها بزرگ‌ترین پارک این حاشیه ساحلی است. همه این‌ها به علاوه معماری شهر، چه بخش‌های قدیمی و باستانی و چه مدرن، فرژو را به یکی از دیدنی‌ترین مقاصد فرانسه بدل کرده است.

بقایای سازه‌های استعماری رومی در سراسر شهر به چشم می‌خورد. گاوبازی و نمایش‌های دیگر در سالن آمفی تئاتر برگزار می‌شد، در حالی که دروازه‌‌های گلی (گُل‌ها مردمانی بودند که در سرزمین گل در باختر اروپا می‌زیستند و در روزگار روی کار آمدن رومیان در همه جای اروپا پراکنده شدند) و دیوارهای قلعه یادآورهای خوبی از شکوه سابق دوران ژولیوس سزار هستند. برای تجربه یک سفر هیجان‌انگیز با تور اروپا همراه شوید.

انتشار: 4 تیر 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 9

به "فرژو و سن رافائل یک ساحل شرقی فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرژو و سن رافائل یک ساحل شرقی فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید