فرهنگ کسب و کار در تایلند

به گزارش مجله دور زمین، قبل از این که برای کسب و کار به کشور تایلند سفر کنید، بهتر است کمی با نحوه کسب و کار در کشور تایلند کمی آشنا شوید. بهترین زمان برای انجام کسب و کار در تایلند بین ماه‌های نوامبر و مارس می‌باشد.

فرهنگ کسب و کار در تایلند

ارتباطات کاری همیشه رسمی است و در این میان کاربرد زبان بدن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. احترام به مرتبه و سن در جامعه تایلندی ضروری است. بزرگ‌ترین فرد در هر گروه فرد ارشد محسوب می‌شود و باید با احترام با او برخورد شود. به دلیل اهمیت تایلندی‌ها به احترام و ادب، اغلب نه گفتن برای آنها بسیار سخت می‌باشد. بنابراین به هر نوع علامت منفی در زبان بدن آنها توجه نمایید. در تور تایلند می‌توانید به بازدید جاذبه‌هایی بروید که بسیار زیبا و دیدنی هستند.

گرچه ممکن است لباس پوشیدن تایلندی‌ها برای برخی غربی‌ها به نظر محافظه‌کارانه بیاید، اما مردم تایلند به طور کلی بسیار آرام و خونسرد می‌باشند و اگر یک فرد خارجی آداب تایلندی را رعایت نکند، به ندرت به آنها برخواهد خورد. گرچه شما باید با برخی رسوم ساده آشنا باشید و از برخی کارها یا نظرها اجتناب نمایید. به دلیل دشواری رفت و آمد در شهرهای بزرگ تایلند بسیاری از مدیران اجرایی خارجی تمایلی به برنامه‌ریزی بیش از دو جلسه در روز ندارند.

ترافیک در بانکوک بسیار بد است به طوری که بسیاری از تایلندی‌ها جلسات را از ماشین‌های خود از طریق تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ‌ها و دستگاه‌های فکس هدایت خواهند کرد. اگر می‌خواهید از ترافیک وحشتناک بانکوک اجتناب کنید، می‌توانید همیشه با قایق در این کشور سفر نمایید.

بیشتر تایلندی‌ها بودایی هستند به جز بخش‌هایی در جنوب که بسیاری از مردم آن مسلمان هستند. بیشتر تعطیلات بودایی‌ها در ماه‌های آوریل و مه است و کارمندان تایلندی در این ماه‌ها به تعطیلات می‌روند. بنابراین بهترین زمان برای انجام کسب و کار در تایلند بین ماه‌های نوامبر و مارس می‌باشد.

انتشار: 25 آذر 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 48

به "فرهنگ کسب و کار در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهنگ کسب و کار در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید