عملیات پیروز یمنی ها در قلب مارب

به گزارش مجله دور زمین، به گزارش خبرنگاران به نقل از المیادین، وزارت کشور دولت صنعا از انجام عملیات امنیتی در حمله به یکی از زندانهای تحت کنترل نیروهای عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری، در شهر مارب یمن اطلاع داد.

عملیات پیروز یمنی ها در قلب مارب

در بیانیه وزارت کشور یمن آمده است: در جریان این عملیات 9 اسیر ارتش و کمیته های مردمی یمن که مزدوران به دنبال فروش آنها به افسران سعودی بودند، آزاد شدند. آزادسازی اسیران و خارج کردن آنها از شهر مارب به مناطق تحت کنترل ارتش و کمیته های مردمی یمن طی ساعات اندک انجام شد.

البخیتی: به نجات فریب خوردگان از کوره مرگ مصمم هستیم

از سوی دیگر محمد البخیتی استاندار ذمار یمن خواهان مشارکت مردم در تجمع اعتراضی فردا دوشنبه با هدف اعلام قیام مردمی برای جنگ با دشمن شد.

وی اضافه نمود: ما برای تشکیل کمیته های مردمی با هدف جمع آوری یاری و جذب نیرو برای پشتیبانی جبهه های جنگ فعالیت خواهیم کرد.

محمد البخیتی اعلام نمود: همزمان با کوشش برای اعزام به جبهه ها و یکسره کردن نبرد به نجات فریب خوردگان از کوره مرگ مصمم هستیم.

سران الحراک الجنوبی یمن: نبرد مارب ربطی به ما ندارد / فرزندانمان را اعزام نخواهیم کرد

از سوی دیگر رهبران الحراک الجنوبی یمن ضمن مخالفت با اعزام نیروهای استانهای جنوبی یمن برای جنگ در کنار حزب الاصلاح در جبهه مارب اعلام نمود: نبرد مارب ربطی به ما ندارد.

منابع وابسته الحراک الجنوبی از سوء استفاده ائتلاف سعودی از شرایط معیشتی جوان جنوب یمن و وارد کردن آنها به نبرد مارب و مرزهای عربستان به شدت انتقاد کردند.

کاربران شبکه های اجتماعی نیز با بکارگیری ساکنان جنوب یمن در جنگ در جبهه مارب مخالفت کردند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 فروردین 1400 بروزرسانی: 2 فروردین 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1660

به "عملیات پیروز یمنی ها در قلب مارب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات پیروز یمنی ها در قلب مارب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید