عشایر استان ها برای مهار آتش سوزی ها در آماده باش کامل باشند

به گزارش مجله دور زمین، رئیس سازمان امور عشایر ایران، آمادگی کامل امور عشایر استان ها، تشکل ها و جامعه عشایری برای یاری به اطفای حریق و مهار آتش را ضروری دانست.

عشایر استان ها برای مهار آتش سوزی ها در آماده باش کامل باشند

به گزارش گروه مالی مجله دور زمین به نقل از سازمان امور عشایر ایران، کرمعلی قندالی در نامه به مدیران امور عشایر سراسر کشور، بر آمادگی کامل امور عشایر و تشکل های عشایری برای مهار و اطفای حریق های احتمالی تاکید نمود.

وی اضافه نمود: بارندگی های اواخر سال گذشته و دو ماهه اول امسال، افزایش چشمگیر پوشش گیاهی در مراتع، زیر اشکوب جنگل های طبیعی و دست کاشت، پارک های جنگلی و مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست را به همراه داشته است. تراکم علوفه خشک در سطح وسیعی از منابع طبیعی کشور، احتمال بروز آتش سوزی های وسیع را به دنبال خواهد داشت.

قندالی گفت: امور عشایر استان ها و تشکل های عشایری ضمن آمادگی کامل، هماهنگی های لازم را با دستگاه های ذیربط استانی از جمله مدیریت بحران، ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری، و واحد های تابعه سازمان حفاظت محیط زیست انجام دهند. همچنین امور عشایر استان ها با تمام امکانات و بهره گیری از تمامی توان اعم از نیروی انسانی و تجهیزات، بویژه بهره برداران عشایری و تشکل های عشایری، در اطفای حریق اقدامات لازم را مبذول و گزارش آن را به سازمان ارسال نمایند.

لازم به ذکر است در آتش سوزی های روز ها و دو هفته اخیر در شهرستان دشتستان در استان بوشهر و شهرستان اندیکا در استان خوزستان که بخش زیادی از مراتع منطقه را تحت تأثیر قرار داد، عشایر این مناطق نقش بسیار زیادی را در مهار آتش داشتند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1220

به "عشایر استان ها برای مهار آتش سوزی ها در آماده باش کامل باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عشایر استان ها برای مهار آتش سوزی ها در آماده باش کامل باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید