شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 29 میلیون نفر فراتر رفت

به گزارش مجله دور زمین، برآوردهای آماری از سراسر جهان نشان می دهد که تعداد کل افراد مبتلا به ویروس کرونا از بیست ونه میلیون نفر عبور کرده اما همزمان شمار بهبود یافتگان از این بیماری نیزبه 21 میلیون نفر نزدیک شده است.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 29 میلیون نفر فراتر رفت

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، برآوردهای وبگاه وُرلداُمتر نشان می دهد تعداد کسانی که در جهان به ویروس کووید19 مبتلا شده اند شامگاه یکشنبه از 29 میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر 29,127,686 نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده اند و 927,141 نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده اند.

در مقابل اما نزدیک به 21 میلیون نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با حدود شش میلیون و هفتصد هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد.

بر اساس آمار اعلامی، آمریکا طی بیست وچهار گذشته 286 مورد فوتی بر اثر ابتلا به این ویروس ثبت کرد. این کشور با حدود 198 هزار جان باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

پیش از این، اندرو کومو فرماندار ایالت نیویورک با مقصر دانستن رئیس جمهور آمریکا در شیوع ویروس کرونا در این ایالت، مؤسسه های درمانی و وزارت امنیت داخلی دولت این کشور را بی کفایت توصیف کرد. (جزئیات بیشتر)

در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی حدود هفت میلیون و نهصد و هفتاد هزار مبتلا و نزدیک به 289 هزار فوتی، و قاره اروپا تقریبا چهار میلیون و هشتاد هزار مورد ابتلا و 212 هزار جان باخته را از این آمار به خود اختصاص داده اند.

این در حالی است که تدروس آدانوم، مدیرکل سازمان جهانی بهداشت چندی پیش در جلسه ای درباره این بیماری در یکی از دفاتر سازمان ملل در ژنو گفته بود: در حال حاضر سلاح جادویی وجود ندارد و شاید هیچ وقت وجود نداشته باشد.

یکی از نکات قابل توجه آمارهای فرایند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی های آماری، ویروس کرونا از زمانی که 14 میلیون را در جهان بیمار کرده بود، دربازه های چهار روزه، یک میلیون نفر را نیز گرفتار خود کرد تا شمار ابتلای جهانی از 29 میلیون نفر عبور کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1365

به "شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 29 میلیون نفر فراتر رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار مبتلایان به کرونا در جهان از 29 میلیون نفر فراتر رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید