سردرگمی رانندگان و افزایش تصادفات با قطعی برق ، زمان قطعی را به پلیس اطلاع دهید!

به گزارش مجله دور زمین، رئیس پلیس راهور پایتخت گفت: قطعی برق در سطح معابر و چهارراه ها موجب سردرگمی رانندگان، افزایش تصادف، اختلال در نظم شهری و شرایط ترافیکی می شود.

سردرگمی رانندگان و افزایش تصادفات با قطعی برق ، زمان قطعی را به پلیس اطلاع دهید!

به گزارش خبرنگاران، سردار محمد حسین حمیدی، رئیس پلیس راهور پایتخت در مصاحبه با فارس به موضوع قطعی برق نامنظم در سطح معابر و چهار راهها و تقاطع های شهر تهران اشاره و گفت: قطع برق و کم شدن دید رانندگان باعث شده آمار تصادفات خسارتی و جرحی در سطح شهر تهران بالا برود.

وی شرح داد: با توجه به قطعی برق در تقاطع ها و چهارراهها علاوه بر سردرگمی رانندگان در عبور از محل، تعداد تصادفات در این مقاطع نیز به همین واسطه افزایش یافته است و امکان بروز تصادفات شدید و خسارت به خودروها تا حد زیادی افزایش یافته و وجود دارد.

سردار حمیدی ادامه داد: قطعی برق باعث نابسامانی در تقاطع ها، اخلال در نظم شهری و شرایط ترافیکی نامناسب در پایتخت شده است و نگرانی برای پلیس را حاصل شده که از همین جا از مسئولین خواهشندیم که از قبل قطعی برق در محل و منطقه ای ، به پلیس راهور خبر و اطلاع دهند تا تدابیر لازم در خصوص تامین نیرو در تقاطع و ایجاد نظم ترافیکی در محل به واسطه قطعی چراغ ها اندیشیده شود .

سردار حمیدی بیان داشت: رانندگان نیز باید در این موارد تردد را مدیریت کرده و به رفع مشکل کمک کنند چرا که حتی اگر مأمور راهنمایی هم در تقاطع باشد در شرایط قطعی برق نمی تواند تقاطع نابسامان را بدرستی مدیریت کند؛ اگر قرار باشد برق تقاطع ها قطع باشد باید حداقل چهار مأمور راهور در هر تقاطع حاضر شوند و عملاً این کار برای پلیس با حجم بالای تردد ها و معابر بسیار امکانپذیر نیست.

رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت : امیدواریم این مشکل و قطع نامنظم برق تقاطع ها و معابر شهر تهران قبل از شروع فصل تابستان حل شود چون قطعا در بحث انضباط شهری با مسائل جبران ناپذیری روبرو خواهیم بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 تیر 1400 بروزرسانی: 11 تیر 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1833

به "سردرگمی رانندگان و افزایش تصادفات با قطعی برق ، زمان قطعی را به پلیس اطلاع دهید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردرگمی رانندگان و افزایش تصادفات با قطعی برق ، زمان قطعی را به پلیس اطلاع دهید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید