سبقت میزان درمان کرونا در چین از ابتلا به ویروس

به گزارش مجله دور زمین، کمیسیون بهداشت ملی چین روز چهارشنبه از ابتلای یکهزار و 749 مورد جدید به کرونا اطلاع داد، اما همزمان اظهار داشت که یکهزار و 824 نفر درمان شده اند.

سبقت میزان درمان کرونا در چین از ابتلا به ویروس

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید و از دیوار چین در پکن عبور کنید و به نمایشگاه گوانجو رفته و در خیابانهای شانگهای قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله دور زمین گزارش منابع خبری حاکی است: در روندی که می تواند پیشگیری سریعتر ویروس کرونا را نوید بدهد، شمار بهبود یافتگان این بیماری از تعداد مبتلایان جدید به این ویروس پیشی گرفته است.

کمیسیون بهداشت ملی چین روز چهارشنبه از ابتلای یکهزار و 749 مورد جدید به کرونا اطلاع داد، اما همزمان اعلام نمود که یکهزار و 824 نفر درمان شده اند.

این کمیسیون خاطر نشان کرد: پیشرو مبارزه با کرونا همچنان استان خوبی و شهر ووهان مرکز آن در چین است که اولین موارد ابتلا در آنجا به ثبت رسید. از میان موارد ابتلای جدید یکهزار و 693 نفر در استان خوبی هستند و از میان 139 مرگ 132 مورد آن دراین استان بوده است. در این استان شمار کسانی که درمان شده اند به 9 هزار و 100 نفر رسیده است، اما 11 هزار نفر همچنان با شرایط جدی بیماری بسر می برند و یا وضعیتشان وخیم است.

طبق این گزارش؛ 75 هزار و 196 نفر که 74 هزار و 185 نفرشان در چین هستند به کرونا مبتلا شده اند و شمار فوتی ها به 2009 نفر رسیده و همزمان 14 هزار و 449 نفر درمان شده اند.

روسیه امروز اعلام نمود: باتوجه به همه گیری ویروس در چین از این پس از ورود همه شهروندان چینی به این کشور جلوگیری می نماید.

این در شرایطی است که سازمان بهداشت جهانی به کشور ها توصیه نموده است از اقدامات افراطی پرهیز نمایند و سطح خطر سرایت ویروس را افزایش نداده و تاکید نموده است که کرونا بیماری همه گیر جهانی نیست.

جونگ نانشان کارشناس ارشد پزشکی و بهداشتی چین روز چهارشنبه در مصاحبه با رسانه ها گفت:: پلاسمای تهیه شده برای مقابله با ویروس نتایج بسیار خوبی به لحاظ درمانی داشته و درواقع یک پادتن بوده که از خون بیماران مبتلا به کرونا که درمان شده اند، تهیه شده است.

مسوولان بهداشتی از کسانی که درمان شده اند خواهان اهدای خون شده اند و تصاویر منتشر شده نشان می دهد بسیاری از آن ها در سطح چین در حال اهدای خون هستند.

آزمایش روی بیماران درمان شده نشان می دهد که در خون آن ها پادتن فراوری شده توان از بین بردن ویروس را داشته است، اما این خون به مقدار کافی در اختیار پزشکان نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 836

به "سبقت میزان درمان کرونا در چین از ابتلا به ویروس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سبقت میزان درمان کرونا در چین از ابتلا به ویروس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید