رهبران مسلمانان انگلیس خواهان آزادی گروگان بریتانیایی توسط داعش شدند

به گزارش مجله دور زمین، خبرنگاران: رهبران و گروه های مخنلف مسلمانان سراسر انگلیس امروز پنج شنبه خواهان آزادی آلن هنینگ گروگان بریتانیایی شدند که زندگی اش از سوی شبه نظامیان داعش در معرض تهدید قرار گرفته است.

رهبران مسلمانان انگلیس خواهان آزادی گروگان بریتانیایی توسط داعش شدند

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله دور زمین به نقل از رویترز ، گروه های مسلمان سراسر انگلیس در حالی خواهان آزادی آلن هنینگ شده اند که در تصاویری که شنبه شب منتشر شده تروریست های داعش تهدید نموده اند که دومین گروگان انگلیسی خود یعنی هنینگ 47 ساله را به قتل خواهد رساند. هنینگ یکی از نیروهای داوطلب یاری رسان از شهر منچستر است که دسامبر سال گذشته در سوریه به گروگان گرفته شده است.

داعش در این فیلم تهدید نموده است که اگر دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس به حمایت خود از جنگ علیه آنها ادامه دهد هنینگ را نیز به قتل خواهد رساند.

بر اساس این گزارش اواخر هفته گذشته داعش فیلم ویدئویی مربوط به سربریدن دیوید هاینز را در اینترنت منتشر نموده است. این نخستین شهروند انگلیسی است که توسط تروریستی که لهجه انگلیسی دارد سربریده شده است. داعش پیش از این دو خبرنگار آمریکایی را نیز سربریده است.

در نامه ای که به امضای بیش از 100 گروه و رهبر اسلامی رسیده آمده است: ما امضانمایندگان این نامه می خواهیم تا نفرت و وحشت خود را از قتل دیوید هاینز و تهدید زندگی دیگر شهروند انگلیسی یعنی آلن هنینگ اعلام کنیم. متعصب های غیر اسلامی نمادی از مسلمانان نیستند ولی همان طور که نخست وزیر انگلیس نیز اعلام نمود آنها مانند نمادی از هیولاها هستند. آنها مرتکب بدترین جنایات علیه بشریت می شوند. این جهاد نیست این یک جنگ علیه همه بشریت است.

فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس اذعان نموده است که نیروهای ویژه ارتش نمی توانند آلن هنینگ گروگان انگلیسی را که زندگی اش در دست نیروهای تندروی داعش است نجات دهند چرا که ما نمی دانیم وی کجاست.

وی در ادامه گفت: اگر آنها بتوانند آلن هنینگ را پیدا نمایند داستان دیگری به وجود خواهد آمد. داعش تهدید نموده است که این گروگان انگلیسی را به قتل خواهد رساند. هاموند اضافه کرد: به خانواده هنینگ چیزهایی در مورد محدودیت های توانایی ها ما گفته شده است.

وزیر خارجه انگلیس پس از دیدار با وزرای خارجه در پاریس در پاسخ به این سئوال که چرا نیروهای ویژه ارتش انگلیس نمی توانند به سادگی یک حمله و یورش را برای آزادی وی انجام دهند تاکید نمود : به این علت که ما نمی دانیم که وی کجاست. اگر ما می دانستیم که وی کجاست می توانستیم به همه گزینه ها فکر کنیم. ما هر گزینه ممکنی را برای حمایت از قربانیان آدم ربایی در نظر می گیریم. اگر می دانستیم گروگان ها کجا هستند داستان متفاوتی به وجود می آمد.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 689

به "رهبران مسلمانان انگلیس خواهان آزادی گروگان بریتانیایی توسط داعش شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبران مسلمانان انگلیس خواهان آزادی گروگان بریتانیایی توسط داعش شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید