برطرف تاخیر حقوق و مزایای بازنشستگان تامین اجتماعی با صدور احکام جدید

به گزارش مجله دور زمین، رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران از برطرف تاخیر سه ماهه حقوق و مزایای بازنشستگان تامین اجتماعی با صدور احکام جدید اطلاع داد.

برطرف تاخیر حقوق و مزایای بازنشستگان تامین اجتماعی با صدور احکام جدید

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری دانشجو، علی دهقان کیا، رئیس کانون بازنشستگان کارگری تهران، صدور پیش نویس احکام برقراری مستمری بازنشستگی را گامی مثبت در راستای افزایش رضایتمندی مخاطبین و اصلاح فرایند ها دانست و گفت: احکام برقراری مستمری بازنشستگی آن دسته از بیمه شدگان اجباری که فاصله یک تا دو ماه بین زمان ترک کار بیمه شده تا تاریخ ارسال آخرین لیست پرداخت حق بیمه از سوی کارفرما، ایجاد می گردد، به صورت پیش نویس صادر می گردد.

وی با اشاره به اینکه پیگیر مطالبات بازنشستگان تأمین اجتماعی از نمایندگان مجلس هستیم، گفت: چندین جلسه با نمایندگان مجلس در خصوص مسائل و مسائل بازنشستگان برگزار نموده ایم وتلاش مضاعف می کنیم حق و حقوق بازنشستگان را پیگیری کنیم.

وی در ارتباط با دغدغه بازنشستگان گفت: متناسب سازی جزو مستمری است و در جلسه ای که با دکتر سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی داشتیم، قول مساعد دادند که افزایش متناسب سازی عیناً جزو حقوق است و در سنوات آینده، مشمول افزایش سالیانه خواهد شد.

دهقان کیا گفت: بدهی جاری دولت هر ماه به سازمان تأمین اجتماعی 3 هزار و 500 میلیارد تومان است و اگر دولت فقط بدهی جاری خود را پرداخت کند بسیاری از مسائل بازنشستگان و مستمری بگیران رفع می گردد.

وی گفت: با توجه به شرایط بد مالی، حقوق بازنشستگان جوابگوی احتیاج های آن ها نیست و اگر نمایندگان مجلس بتوانند فکری برای افزایش حقوق آن ها نمایند، کار بسیار خوبی انجام داده اند، چرا که مستمری بازنشستگان جوابگوی تورم فعلی نیست.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1417

به "برطرف تاخیر حقوق و مزایای بازنشستگان تامین اجتماعی با صدور احکام جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برطرف تاخیر حقوق و مزایای بازنشستگان تامین اجتماعی با صدور احکام جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید