راه حل معاون شهردار تهران برای چالش نیروهای متورم در بخش های اداری

به گزارش مجله دور زمین، معاون شهردار تهران راه چاره استفاده بهینه از نیروهای متورم در بخش های اداری کشور را توانمندسازی نیروها و مشارکت دادن آنها در تصمیم گیری ها دانست.

راه حل معاون شهردار تهران برای چالش نیروهای متورم در بخش های اداری

به گزارش خبرنگار مجله دور زمین، دکتر حامد مظاهریان صبح چهارشنبه 6 آذر در آیین افتتاحیه اولین همایش ملی بهره وری در مدیریت شهری درباره بهره وری در نیروی انسانی گفت: نیروهای متورمی در اکثر بخش های اداری کشور وجود دارد. باید ضمن اینکه قدردان نیروی انسانی باشیم، آنها را توانمند سازیم و در تصمیم گیری ها مشارکت دهیم که در این صورت نیروها مولد می شوند و به افزایش بهره وری در شهرداری یاری می نمایند.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع انسانی شهرداری تهران اضافه کرد: در فرصت دو ساله که از دوره فعلی مدیریت شهری تهران باقی مانده است، تفاهمی خوب بین مدیریت شهری و شورای شهر درباره سیاست ها و نحوه حرکت شهرداری در این دو سال وجود دارد. وی با تاکید بر لزوم انطباق فعالیت های مدیریت شهری با منافع مردم، اظهار داشت: با توجه به منابع بسیار محدود، شایسته است بر فعالیت هایی متمرکز شویم که ارزش و بهره وری مستقیم برای مردم ایجاد کند.

مظاهریان اضافه کرد: مدیریت شهری در تهران همواره درگیر انجام پروژه های بزرگ در شهر بوده اما امروز دیگر زمان این است که یک بار هم به دغدغه های محلات شهر برگردیم و با مردم و برای مردم پروژه هایی در مقیاس محله ای تعریف کنیم؛ به جای 20 پروژه بزرگ، هزار پروژه کوچک و متوسط در محلات شهر انجام دهیم.

معاون شهردای تهران با اشاره به تفاوت جنس و ماهیت دغدغه های مردم در سطح شهری و محله ای، توضیح داد: شرط تعریف پروژه ها در مقیاس محله ای این است که مردم بتوانند خیلی مستقیم اعلام نظر نمایند؛ یعنی خانه به خانه برویم و ببینیم مردم چه مواردی را به عنوان مسائل محله خود مطرح می نمایند و با خواست و مشارکت آنها حرکت کنیم. متاسفانه مدیریت شهری تاکنون کمتر به این رویکرد پرداخته و نتوانسته با مردم ارتباط برقرار کند.

مظاهریان اضافه کرد: مدیریت شهری در گذشته طوری عمل نموده که گویا ما مدیران برای مردم تصمیم می گیریم؛ این در حالی است که اصول بهره وری می گوید برگردیم و در جهت موضوع هایی گام برداریم که مردم هم لمس نمایند. مردم بتوانند نظر دهند، اولویت محله شان را انتخاب و مشارکت نمایند.

وی در تشریح گونه های مختلف مشارکت شهروندان در جریان مدیریت شهر به پرداخت به موقع عوارض پسماند از سوی شهروندان، نظارت بر پروژه های انتخابی خودشان و نگهداری و نگهبانی از این پروژه ها اشاره نمود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 713

به "راه حل معاون شهردار تهران برای چالش نیروهای متورم در بخش های اداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه حل معاون شهردار تهران برای چالش نیروهای متورم در بخش های اداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید