راشاتودی: دلیلی وجود ندارد ایران عامل حادثه برای نفتکش ها در دریای عمان باشد

یک رسانه روسی در گزارشی با استناد به سخنان کارشناسان تاکید نمود که هیچ دلیلی وجود ندارد که ایران عامل حادثه اتفاق افتاده برای نفتکش ها در دریای عمان باشد.

راشاتودی: دلیلی وجود ندارد ایران عامل حادثه برای نفتکش ها در دریای عمان باشد

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کارشناسان اعلام نموده اند با وجود اتهامات واشنگتن عیه ایران، هیچ دلیلی درباره نقش تهران برای حمله به تانکرهای نفتی در دریای عمان وجود ندارد.

این کارشناسان در گفت وگو با راشاتودی تاکید نموده اند که این حادثه مشکوک، به جای یاری به ایران به آن آسیب می رساند.

پس از حادثه روز پنجشنبه برای دو نفتکش Front Altair و Kokuka Courageous، ایران 44 خدمه این دو نفتکش را نجات داد. پس از آن مایک پامپئو وزیر امور خارجه آمریکا مدعی شد که ایران در واکنش به تحریم ها این حمله را انجام داده است.

تحلیلگرانی که با راشاتودی صحبت نموده اند این ادعای پامپئو را زیر سوال بردند.

ژنرال امجد شعیب کارشناس مسائل دفاعی می گوید: ایران از حمله تانکرهای نفتی هیچ چیزی به دست نمی آورد. چرا ایران باید این کار را انجام دهد؟ آنها هیچ دلیلی برای رفتن به جنگ و تشدید اوضاع ندارند.

از سوی دیگر تهران قاطعانه هرگونه دست داشتن در این حادثه را رد نموده است. محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران این حادثه را بسیار مشکوک توصیف نموده و گفته که شواهد واشنگتن، اتهاماتی است که با هدف تخریب کوشش های دیپلماتیک ایران است.

کارشناسان به زمان بندی عجیب این حمله نیز اشاره نموده اند. در حالی که آبه شینرو نخست وزیر ژاپن برای نخستین بار در حال دیدار با رهبر ایران در تهران بود همزمان یکی از نفتکش هایی که متعلق به ژاپن بوده مورد هدف قرار می گیرد.

شرکت ژاپنی کوکوکا سانجیو روز آدینه بیان کرد که تانکر متعلق به این کشور توسط دو شیء پرنده مورد حمله قرار گرفته البته به محموله متانول این کشتی آسیبی وارد نشده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: بروزرسانی: 5 مرداد 1398 شناسه مطلب: 291

به "راشاتودی: دلیلی وجود ندارد ایران عامل حادثه برای نفتکش ها در دریای عمان باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راشاتودی: دلیلی وجود ندارد ایران عامل حادثه برای نفتکش ها در دریای عمان باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید