دیوان عالی آمریکا قوانین پذیرش پناهجو را سخت تر کرد

به گزارش مجله دور زمین، دیوان عالی آمریکا قوانین پذیرش پناهجو از جهت مرز مکزیک را سخت تر کرد.

دیوان عالی آمریکا قوانین پذیرش پناهجو را سخت تر کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله دور زمین، بر اساس حکم دیوان عالی آمریکا، متقاضیان پناهندگی که از مرزهای جنوبی وارد این کشور می شوند، اگر پس از ترک کشورشان و قبل از رسیدن به ایالات متحده از کشور دیگری درخواست پناهندگی نکرده باشند، درخواست های پناهندگی شان در ایالات متحده رد خواهد شد.

به عبارت دیگر، اگر مهاجران (مثلا ساکنان هندوراس، گواتمالا و السالوادور) قبل از رسیدن به مرزهای ایالات متحده از خاک مکزیک بگذرند و در آنجا تقاضای پناهندگی نکنند، دیگر نمی توانند چنین تقاضایی را از مقامات آمریکا داشته باشند.

به گزارش یورونیوز، موافقان این رای می گویند که این قانون، مهاجرانی که در اولین فرصتی که در دست داشتند تقاضای حمایت و پناهندگی نکرده اند را هدف قرار داده است و با حذف پروندۀ آنها، به مقامات بخش مهاجرت اجازه می دهد تا روی پناهجویانی که به حمایت بیشتری نیاز دارند متمرکز شوند.

اما منتقدان بر این موضوع تاکید دارند که باید میان مهاجرانی که به دلیل آزار و شکنجه کشورشان را ترک کرده اند و مهاجران صرفا اقتصادی تفاوت قائل شد. دیگر اینکه با اعمال این محدودیت، دولت ترامپ می تواند عملا تقاضای پناهندگی هر پناهجوی غیرمکزیکی را که از طریق مرز جنوبی وارد این کشور می شود، رد کند.

این تصمیم دولت ترامپ تا پیش از این توسط دادگاه فدرال با مانع روبرو شده بود. دونالد ترامپ از موضع دیوان عالی آمریکا ابراز خرسندی کرده است.

این دومین پیروزی دولت ترامپ در موضوع قوانین مهاجرتی در دیوان عالی است. پیش از این در ماه ژوئیه، قضات دیوان عالی آمریکا حکم دادگاهی را که دولت را از صرف بخشی از بودجه پنتاگون برای ساخت دیوار مرزی مکزیک منع می کرد، رد کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 490

به "دیوان عالی آمریکا قوانین پذیرش پناهجو را سخت تر کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیوان عالی آمریکا قوانین پذیرش پناهجو را سخت تر کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید