خبرنگاران معاون استاندار: دستگاههای کم کار در پیشگیری از حوادث حساب کشی می شوند

به گزارش مجله دور زمین، مشهد- خبرنگاران- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان رضوی گفت: دستگاه های اجرایی مسوول چنانچه در پیشگیری از بروز حوادث ناشی از وزش شدید باد، برف و باران اقدامات لازم را انجام نداده باشند باید پاسخگو باشند و از آنها حساب کشی می شود.

خبرنگاران معاون استاندار: دستگاههای کم کار در پیشگیری از حوادث حساب کشی می شوند

سیدکمال الدین میرجعفریان پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران افزود: پیش از این با توجه به پیش بینی هواشناسی نسبت به وزش باد شدید، بارش برف و باران در استان، به همه دستگاه های اجرایی اعم از فرمانداریها، شهرداریها، راهداری، راهنمایی و رانندگی اعلام شده بود که ضمن آماده باش کامل، تمهیدات لازم را برای بروز کمترین حادثه ناشی از برودت هوا بیندیشند.

وی ادامه داد: به دستگاه های امدادی و خدمات رسان اعلام شده بود که باید برای خدمات رسانی مطلوب به مردم در جاده ها به ویژه مناطق سخت گذر و کوهستانی از آمادگی لازم برخوردار باشند و از انسداد جاده های اصلی جلوگیری کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: با توجه به پیش بینی افزایش شدت وزش باد، به شهرداری ها اعلام شد که هشدار و تذکرات لازم را به دست اندرکاران سازه های نامقاوم شهری مانند داربستها، اسکلتهای فلزی، جرثقیلهای ثابت بدهند تا از بروز خسارت و حوادث احتمالی جلوگیری شود.

میرجعفریان افزود: به عوامل راهداری هم گفته شده بود که باید نسبت به نمک پاشی و محدود کردن تردد خودروها در محورهای ارتباطی خراسان رضوی در زمان ریزش برف و باران اقدامات لازم را انجام دهند.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: با این حال امروز شاهد تصادف زنجیره ای چندین خودرو در محور ارتباطی مشهد-تربت حیدریه در نتیجه وزش باد و کولاک برف و خسارات، خمیدگی و ریزش اسکلت آهنی چند ساختمان و سقوط تابلوهای راهنمایی و رانندگی در مشهد در نتیجه وزش شدید باد و گرفتاری خودروها در برف جاده های این استان بودیم.

میرجعفریان افزود: چنانچه در پیشگیری از این حوادث دستگاه های اجرایی مرتبط اقدامات به موقع را انجام نداده باشند می بایست پاسخگو باشند.

وی از شهروندان خواست در روزهای آینده با توجه به کاهش شدید دمای هوا و ریزش برف و باران از صعود به ارتفاعات و اتراق در محل عبور سیلابها خودداری کنند و در استفاده از وسایل گرمایشی و گازسوز به منظور جلوگیری از گسترش گاز مونوکسیدکربن و مرگ خاموش دقت کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1600

به "خبرنگاران معاون استاندار: دستگاههای کم کار در پیشگیری از حوادث حساب کشی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون استاندار: دستگاههای کم کار در پیشگیری از حوادث حساب کشی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید