خبرنگاران فرماندار رشت : مدیریت پسماند نیازمند فرهنگ سازی است

به گزارش مجله دور زمین، رشت - خبرنگاران - فرماندار شهرستان رشت گفت: مدیریت پسماند در شهرها و روستاها نیازمند فرهنگ سازی و آموزش است و باید به این مهم باید توجه جدی گردد.

خبرنگاران فرماندار رشت : مدیریت پسماند نیازمند فرهنگ سازی است

علی فتح اللهی روز یکشنبه در جلسه کارگروه پسماند شهرستان رشت اضافه نمود: در موضوع مربوط به زباله قسمتی از مسایل به ماشین آلات و تجهیزات ارتباط دارد بخش عمده ای به فرهنگ سازی و آموزش مرتبط است.

وی با تاکید بر ضرورت ارایه آموزش های لازم درباره تفکیک زباله از مبدا و فرهنگ سازی ها در این زمینه گفت: در موضوع مدیریت پسماند و برطرف مسائل مربوط به زباله باید 90 درصد انرژی مان را برای فرهنگ سازی گذاشته و 10 درصد را برای فراهم سازی تجهیزات، ماشین آلات و امکانات مرتبط به آن صرف کنیم.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه در گذشته روستاها جمع آوری زباله انجام نمی شد، اضافه نمود: اکنون نیز باید با فرهنگ سازی و ارایه آموزش های لازم به روستاییان برای مدیریت پسماند از همکاری آنان بهره ببریم.

وی با اشاره به استفاده از ظروف و سفره های یکبار مصرف در بعضی از خانواده ها خاطر نشان کرد: زمانی در سفره ها دانه های برنج و نان با احترام جمع می شد اما متاسفانه بعضی با استفاده از سفره های یک بار مصرف بدون توجه به نحوه و میزان استفاده از این مواد غیر قابل بازیافت به تفکیک زباله نیز اهتمام ندارند.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به نقش سازمان های مردم نهاد برای فرهنگ سازی مدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبدا اضافه نمود: تفکیک زباله از مبدا در مدارس نیز باید به دانش آموزان آموزش داده گردد.

وی بیان داشت: هر امری را که مردمی کردیم پیروز بوده ایم بنابراین ضروری دارد در موضوع مربوط به زباله نیز از الگوهای مردمی بهره مند شویم.

فرماندار شهرستان رشت خاطر نشان کرد: محیط زیست برای همه مردم و نسل آینده کشور است لذا همه باید برای حفظ آن همکاری داشته باشند.

منبع: ایرنا
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1296

به "خبرنگاران فرماندار رشت : مدیریت پسماند نیازمند فرهنگ سازی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران فرماندار رشت : مدیریت پسماند نیازمند فرهنگ سازی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید