خبرنگاران صنعت نساجی با استفاده از اوراق گام تامین مالی می شود

به گزارش مجله دور زمین، تهران- خبرنگاران- مدیرکل دفتر تامین منابع مالی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست وزارتخانه سوق دادن صنایع مختلف به استفاده از ابزارهای نوین مالی است و در این راستا، با همکاری بانک مرکزی، تامین مالی صنعت نساجی بوسیله اوراق گام اجرایی می شود.

خبرنگاران صنعت نساجی با استفاده از اوراق گام تامین مالی می شود

به گزارش روز یکشنبه خبرنگاران، نعمت الله شهبازی در نشست مشترک بهره گیری از ابزار گواهی اعتبار مولد (گام) در زنجیره های تولیدی صنعت نساجی، در محل انجمن صنایع نساجی ایران اضافه کرد: واحدهای صنعتی فعال در زنجیره صنعت نساجی می توانند برای کمک به تامین بخشی از سرمایه در گردش مورد نیاز از گواهی اعتبار مولد گام استفاده کنند.

وی اضافه کرد: شبکه بانکی به دلیل رشد شدید هزینه های تولید، امسال توان و ظرفیت پاسخ گویی به همه نیازهای واحدهای تولیدی به تسهیلات را ندارد و متنوع سازی ابزارهای تامین مالی بخش تولید امری ضروری و مورد تاکید همه کارشناسان است.

شهبازی گفت: اوراق گام فرصت مناسبی برای صنایعی مانند قطعه سازی ، نساجی و غیره است که می توانند از این ظرفیت استفاده کنند.

وی توضیح داد: نزدیک به سه هزار میلیارد تومان مصوبه انتشار اوراق گام برای تامین سرمایه در گردش زنجیره قطعات خودرو اخذ شده و زنجیره های فرش ماشینی، نساجی، ساخت تجهیزات و ماشین آلات صنعتی در حال پشت سرگذاردن این راستا قرار دارند.

براساس این گزارش، معاون دفتر اعتبارات بانک مرکزی نیز در این نشست گفت: گواهی اعتبار مولد (گام)که از ابزارهای مورد تایید بانک مرکزی و بازار سرمایه است، به عنوان ابزاری دوگانه در بازار پول و بازار سرمایه، امکان تامین نقدینگی و سرمایه در گردش واحد های تولیدی را خواهد داشت.

عمرانی اضافه کرد: ضمانت کامل بانک های عامل موجب می شود که ریسکی متوجه دارندگان اوراق نخواهد شد.

مزیت اصلی اوراق گام احیای خرید اعتباری در زنجیره های تولید بوده که با توجه به اینکه کارمزد انتشار یک بار قابل پرداخت است، در صورت مدیریت درست و شناسایی زنجیره ها امکان نقل و انتقال بدون کارمزد و در نتیجه کاهش هزینه های مالی بنگاه های تولیدی فراهم می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1637

به "خبرنگاران صنعت نساجی با استفاده از اوراق گام تامین مالی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران صنعت نساجی با استفاده از اوراق گام تامین مالی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید