خبرنگاران اردوغان خواهان مبارزه با اسلام ستیزی شد

به گزارش مجله دور زمین، تهران - خبرنگاران- رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه یکشنبه شب در سخنانی با بیان این که مسلمانان اروپا به طور سازمان یافته مورد تبعیض قرار دارند، خواهان مبارزه با اسلام ستیزی همانند یهودی ستیزی شد.

خبرنگاران اردوغان خواهان مبارزه با اسلام ستیزی شد

به گزارش خبرنگاران از خبرگزاری آناتولی ترکیه، اردوغان که در پیغام ویدیویی در کنفرانس نسل کشی در سربرنیتسای بوسنی پس از جنگ دنیای دوم برگزار گردید، اضافه کرد: همانگونه که پس از واقعه اسفناک هولوکاست با یهودی ستیزی مبارزه شد، امروز نیز باید به همان شکل با اسلام هراسی مبارزه گردد.

رییس جمهوری ترکیه همچنین بار دیگر با بیان این که مسلمانان اروپا تحت تعبیض سازمان یافته قرار دارند اظهار کرد: حقوق و آزادی شان سلب می گردد.

وی ادامه داد: باید این رویکرد اشتباه که آینده بشریت و فرهنگ همزیستی مسالمت آمیز ادیان و فرهنگ های مختلف در کنار هم را تهدید می نماید، متوقف گردد.

اردوغان در بخش دیگری از سخنانش به نسل کشی سربرنیتسا در قلب اروپا اشاره نمود و آن را لکه ننگی در تاریخ بشریت دانست که خودنمایی می نماید.

وی توضیح داد: داغ کشتار 8 هزار و 372 شهروند بوسنیایی با وجود گذشت ربع قرن از وقوع آن باز هم دلمان را به درد می آورد.

اردوغان اضافه کرد: خواسته کسانی که عزیزان خود را در نسل کشی از دست داده اند به طور کامل محقق نشد و بیشتر عاملان این قتل و کشتار آن گونه که باید به سزای اعمالشان نرسیدند.

وی توضیح داد: کسانی که پناهجویان بی گناه تحت حمایت سازمان ملل متحد را به مجرمان می سپارند و موجب نسل کشی آنان شده اند، مجازات لازم را برای کارهایی که انجام داده اند، دریافت نکردند.

رییس جمهوری ترکیه بار دیگر با انتقاد شدید از رهبران اروپا گفت: بدتر از همه این چیزها انسانیت است؛ بویژه برای شخصیت های سیاسی و رسانه های اروپایی که از نسل کشی سربرنیتسا درس عبرت نگرفتند.

وی ادامه داد: نسل کشی مسلمانان که در سراسر دنیا شاهد آن هستیم از سوریه گرفته تا یمن، آراکان و [به گلوله بستن نمازگزاران] در نیوزیلند، دردناک ترین نمونه های قتل و کشتار آنان است.

نسل کشی سربرنیتسا عظیم ترین فاجعه انسانی در اروپا از نظر میزان خشونت، قتل و کشتار و ویرانی بود که پس از جنگ دنیای دوم (سالهای 1939-1945) روی داد.

شهروندان غیرنظامی بوسنیایی از اهالی سربرنیتسا 11 ژوئیه 1995 نیز پس از آن که نیروهای صربستان به فرماندهی راتکو ملادیچ این شهر را اشغال کردند، از نظامیان هلندی یاری خواستند، این نظامیان که در قالب نیروهای سازمان ملل متحد فعالیت داشتند [به جای یاری به مردم بوسنی] آنان را به نیروهای صرب تحویل دادند.

در این فاجعه انسانی، بیش از 8 هزار نفر از زن، مرد و پیر و جوان به صورت فجیعانه ای به دست نیروهای صرب قتل عام شدند.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1441

به "خبرنگاران اردوغان خواهان مبارزه با اسلام ستیزی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اردوغان خواهان مبارزه با اسلام ستیزی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید