حواشی و درگیری در استان گیلان؛ آذربایجان شرقی از مسابقات بوکس قهرمانی جوانان کشور کنار گذاشته شد

به گزارش مجله دور زمین، به دنبال حواشی مسابقات بوکس جوانان قهرمانی کشور، تیم آذربایجان شرقی از دور مسابقات کنار گذاشته شد.

حواشی و درگیری در استان گیلان؛ آذربایجان شرقی از مسابقات بوکس قهرمانی جوانان کشور کنار گذاشته شد

به گزارش خبرنگار ورزشی مجله دور زمین ، مسابقات بوکس قهرمانی جوانان کشور از روز پنج شنبه 6 دی ماه در استان گیلان و شهر رشت در حالی برگزاری است و فردا(دوشنبه) با معین شدن نفرات برتر و تیم قهرمان به انتها خواهد رسید.

روز گذشته(شنبه) و در یکی از دیدارهای وزن 69- کیلوگرم بین بوکسورهای آذربایجان شرقی و گیلان حواشی زیادی به وجود آمد که منجر به حضور مربی تیم آذربایجان شرقی روی رینگ و اعتراض به عملکرد داوران شد. اتفاقی که با واکنش شدید برگزار کنندگان مسابقات همراه شد و فیلم آن نیز در فضای مجازی پخش شد.

ابوذر فرجی، سرمربی معترض تیم آذربایجان شرقی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی مجله دور زمین ، در خصوص دلیل اعتراض خود و اتفاقات روز گذشته، گفت: متاسفانه رویه نادرستی در بوکس ایران در حال شکل دریافت است. رویه ای که به دلیل هزینه های استان های میزبان، با اختصاص امتیازات و قهرمانی آنها در مسابقات همراه است.

وی توضیح داد: در یکی از دیدارهای شانس مجدد برای کسب مدال برنز در وزن 69- کیلوگرم، بوکسور ما به بوکسور گیلانی برخورد کرد، اما با وجود شایستگی حق ما را خوردند و بازیکن گیلان را برنده کردند. این اتفاقات نیز به خاطر حضور بابک بردبار، رئیس گیلانی کمیته داوران رقم خورد و داوران به دلیل ترس از او بازیکن ما را بازنده کردند. فیلم این مسابقه معین است اما در روز روشن حق بازیکن ما را خوردند.

سرمربی تیم بوکس جوانان آذربایجان شرقی در خصوص حواشی پایین آوردن او از روی رینگ بوکس مطرح نمود: بعد از اعتراض من، با حضور نیروی انتظامی در حال بیرون رفتن از سالن بودم که بابک بردبار یک مشت به چشمم کوبید. بعد از این اتفاق نیز به ما اعلام کردند اگر بخواهیم در خوابگاه حضور داشته باشیم، باید میهمان نیروی انتظامی باشیم. به همین دلیل شب گذشته رشت را ترک کردیم. تیم آذربایجان شرقی را نیز با وجود حضور سه بوکسور خود در جدول مسابقات از دور رقابت ها حذف کردند.

فرجی در خصوص اینکه با تصمیم مسئولان فدراسیون تیم آذربایجان شرقی از دور مسابقات کنار گذاشته شد، گفت: فکر نمی کنم این تصمیم مسئولان فدراسیون باشد و بابک بردبار و حمید قبایی زاده این تصمیم را دریافتد. نمی دانم قبایی زاده چه پستی دارد اما در سالن مسابقات فریاد می زد که هزینه مسابقات را او می دهد و ثوری، رئیس فدراسیون بوکس هیچ کاره است.

وی در خصوص اینکه تیم آذربایجان شرقی در این مسابقات مدعی قهرمانی بود، گفت: تیم خود را برای حضور روی سکو بسته بودیم و پنج بازیکن ما به مراحل بالاتر صعود نموده بودند. ما تعقیب کننده تیم گیلان در این مسابقات بود و شاید در انتها مسابقات قهرمان یا حتی دوم می شدیم. تیم گیلان در مسابقات منطقه ای بوکس در منطقه 2 با تیم های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان در یک منطقه حضور دارد و در میان پنج استان، در صندلی سوم یا چهارم نهاده شد اما حالا در کشور به دنبال قهرمانی است. این اتفاق نشان می دهد با حضور این همه مدعی یک جای کار می لنگد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 199

به "حواشی و درگیری در استان گیلان؛ آذربایجان شرقی از مسابقات بوکس قهرمانی جوانان کشور کنار گذاشته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حواشی و درگیری در استان گیلان؛ آذربایجان شرقی از مسابقات بوکس قهرمانی جوانان کشور کنار گذاشته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید