جشن آب پاشی و سال نو در تایلند

به گزارش مجله دور زمین، جشن آب پاشی و سال نو یکی از شادترین شهرهای کشور تایلند برای تجربه لحظاتی شاد و به یادماندنی است. در این مقاله شما را با زوایای مختلفی از این جشن ها آشنا خواهیم کرد.

جشن آب پاشی و سال نو در تایلند

روز سوم یا روز 15 آپریل روزجشن آب پاشی در تایلند است. صبح روز 15 آپریل مردم تایلند طبق سنت دیرینه ای که از گذشته های بسیار دور در این کشور مرسوم میباشد ، مجسمه بودا را با اب مقدس و معطر میشورند و پس ازآن مردم از پیر و جوان و بجه در خیابان های شهر به یکدیگر آب می پاشند.مردم تایلند عقیده دارند که پاشیدن آب خوش یمنی است و به این ترتیب سال جدید با بارندگی ، خوش یمنی و برکت همراه خواهد بود.این مراسم که هرساله با تشریفات بیشتری دراین کشورانجام میشود ،یکی از جاذبه های گردشگری تور تایلند به شمار می‌رود.

جشن سال نو در تایلند در سه روز به طول انجامید و هریک از این سه روز آداب ویژه ای دارد .روز اول یا 13 آپریل روز احترام به بزرگتران میباشد .دراین روز جوانان به بزرگتران خانواده آب مقدش و معطر هدیه میکنند.

اگر تور تایلند شما همزمان با برگزاری این جشن بود، به شما توصیه می‌کنیم در ان شرکت کنید.

روز دوم یا 14 آپریل ،روز خانواده نام دارد.دراین روز اعضای خانواده به دورهم و برسریک سفره جمع میشوند و ادای احترام میکنند.این سنت در جامعه تایلندی بسیار اهمین دارد و در این روز بزرگترها روی دست اعضای خانواده آب مقدس میریزند و برای آنها دعای خیر طلب میکنند تا سال جدید که مبنای آن بر اساس حرکت خورشید در آسمان محاسبه کرده است، سالی خوش یمن و پربرکت برای اعضای خانواده باشد و همچنین همه اعضای خانواده بر سر یک سفره و در کنار یکدیگر هستند.

روز سوم یا روز 15 آپریل روزجشن آب پاشی در تایلند است. صبح روز 15 آپریل مردم تایلند طبق سنت دیرینه ای که از گذشته های بسیار دور در این کشور مرسوم میباشد ، مجسمه بودا را با اب مقدس و معطر میشورند و پس ازآن مردم از پیر و جوان و بجه در خیابان های شهر به یکدیگر آب می پاشند.مردم تایلند عقیده دارند که پاشیدن آب خوش یمنی است و به این ترتیب سال جدید با بارندگی ، خوش یمنی و برکت همراه خواهد بود.این مراسم که هرساله با تشریفات بیشتری در تایلند انجام می‌شود.

انتشار: 22 آبان 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 28

به "جشن آب پاشی و سال نو در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشن آب پاشی و سال نو در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید