جشنواره فیتاخون یا ارواح تایلند

به گزارش مجله دور زمین، جشنواره فیتاخون یا ارواح، یکی از جاذبه‌های عجیب تور تایلند برای بازدید است. در این جشنواره همه شرکت کنندگان لباس ارواح به تن می‌کنند که باعث عجیب شدن هر چه بیشتر این جاذبه می‌شود.

جشنواره فیتاخون یا ارواح تایلند

جشنواره فیتاخون یا ارواح یکی از رویدادهای بسیاری است که در یک دوره سه روزه در شهر کوچک دان سای در تایلند برگزار می‌شود. در این فستیوال افراد زیادی با ماسک‌های ترسناک شرکت می‌کنند. درطول جشن شرکت کنندگان لباس‌ها و ماسک‌های رنگی از کاه برنج یا برگ نارگیل می‌پوشند که با تصاویر ارواح تزئین شده‌اند.

این فستیوال داستانی درباره یکی از تجسم های بودا است که از شهرش توسط مردم تبعید شد، زیرا یک فیل مقدس به روستای همسایه که از خشکسالی رنج می‌بردند داده بود تا برایشان باران بیاورد. پس از سال‌ها انجام اعمال نیک طی تبعیدش، مردم شهر و پدرش، پادشاه، تقاضای بخشش کردند و از او دعوت به بازگشت کردند. در راه بازگشتش به شهر حیوانات و ارواح جنگل او را همراهی کردند به همین دلیل مردم در این فستیوال ماسک روح استفاده می‌کنند. در تور تایلند می‌توانید در جشنواره‌هایی شرکت کنید که بسیار شاد و دیدنی هستند.

ریشه اصلی این فستیوال هنوز کمی مرموز می‌باشد و جزئیات زمان آغاز آن مبهم و متناقض می‌باشد. برخی می‌گویند که بیش از 400 سال است این جشنواره برگزار می‌گردد، اما هیچکس دقیقا از دلیل برگزاری این جشنواره اطلاعی ندارد. این فستیوال در سه روز برگزار شده و آیین‌ها و رسوم مختلفی دارد که ترکیبی از سه جشنواره در تور تایلند می‌باشد.

انتشار: 25 آذر 1396 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 44

به "جشنواره فیتاخون یا ارواح تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جشنواره فیتاخون یا ارواح تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید