جاذبه های شهر چیانگ مای تایلند

به گزارش مجله دور زمین، چیانگ مای یک شهر زیبا در کشور تایلند و جاذبه‌های زیبایی همچون معبد ‏Wat Phan Tao، معبد ‏Wat Umong‏، پارک سلطنتی ‏Rajapruek‏ و Wat Phra Singh دارد. شهر چیانگ مای حیات وحش بکر و مناظری جذاب و دیدنی برای بازدید دارد. 

جاذبه های شهر چیانگ مای تایلند

معبد ‏Wat Phan Tao‏‎ در چیانگ مای

وات فان تائو معبدی بزرگ بوده که از چوب ساخته شده. این معبد داخل مرکز دیوار شده چیانگ مای قرار دارد. گلدسته‌های طلایی به شکل مار در این معبد بر روی سقف این معبد کار گذاشته شده‌اند و در پشت ساختمان اصلی نیز یک حوضچه قرار گرفته است و در ‏کنار آن مجسمه بودا زیر یک درخت قرار گرفته دارد. پرچم‌هایی به رنگ نارنجی روشن در تمام این معبد آویزان بوده ‏که در کنار لباس‌های رنگی راهب‌ها شکلی زیبا به این معبد داده است.

معبد ‏Wat Umong‏ در چیانگ مای

‏‏‏‏ معبد ‏Wat Umong‏ از جذابترین معابد در چیانگ مای می‌باشد. این معبد 700 سال قدمت دارد و برای یک راهبه آن را ساختند چون وی علاقه ‏شدیدی به قدم زدن در جنگل داشت. برای اینکه از پرسه زدن‌های شبانه آن جلوگیری کنند این معبد را به شکل تو در تو ساختند تا ‏راهب به جای خارج شدن از معبد در آن به قدم زدن بپردازد. این معبد خارج از شهر است و بسیار دورافتاده به نظر می رسد اما ‏اطراف آن طبیعتی زیبا و سرسبز وجود دارد که شاید این مسیر طولانی را دلنشین تر کند.‏‏

 پارک سلطنتی ‏Rajapruek‏ در چیانگ مای

راجاپروک (‏Ratchaphruek)‏ نام گل ملی تایلند می‌باشد. این گل، گلبرگ های کوچک زردی دارد. به دلیل زرد بودن این گل‌ها گاهی به درخت طلایی می‌گویند. این پارک سلطنتی به دلیل وجود این گل‌ها به این نام شناخته شده و گردشگران تور چیانگ مای می‌‏توانند مجموعه‌ای از گل‌های زیبا در این باغ گل بازدید نمایند. این پارک بسیار بزرگ بوده و برای تردد بازدیدکنندگان ماشین تعبیه ‏شده تا بهتر بتوانند از جاذبه‌های این پارک لذت ببرند.

Wat Phra Singh در چیانگ مای

یکی از مهمترین معابد این شهر در کشور تایلند معبد ‏Wat Phra Singh‏ بوده که داخل خود از مشهورترین جاذبه‌های این شهر مجسمه دیدی بودا (‏Phra Buddha Sihing)‏ گفته می‌شود. این معبد به عنوان مقبره پدر پادشاه وقت که فا یو نام گرفت. این معبد با ظرافت‌های خاصی ساخته شده و ‏همچنان راهبان بودایی را می‌توان در حال دعا خواندن در این معبد مشاهده نمود.

انتشار: 31 تیر 1396 بروزرسانی: 1 آذر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 21

به "جاذبه های شهر چیانگ مای تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاذبه های شهر چیانگ مای تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید