تعویق پرتاب دهمین سری از ماهواره های استارلینک

به گزارش مجله دور زمین، شرکت اسپیس ایکس به دلیل شرایط نامساعد هوا پرتاب دهمین سری از ماهواره های استارلینک را به تعویق انداخت.

تعویق پرتاب دهمین سری از ماهواره های استارلینک

به گزارش خبرگزاری مالی ایران به نقل از دیلی میل، شرایط نامساعد آب و هوایی پرتاب دهمین ماهوارههای استارلینک شرکت اسپیس ایکس به مدار را برای دومین بار به تعویق انداخت.این شرکت حدود 15 دقیقه قبل از پرتاب این ماهواره ها توسط موشک فالکون 9 از مرکز فضایی کندی در کیپ کاناورول فلوریدا پرتاب این ماموریت را به تعویق انداخت.

قرار بود طی این پرتاب 57 دستگاه انتقال اینترنت پرتاب گردد و روی هر یک از ماهواره های اینترنتی استارلینک یک سایه بان یا آفتاب گیر موسوم VisorSat نصب شده بود. این کار ماهواره ها را وادار به مانورهای کنترل شده می نماید تا برای جامعه نجوم، مزاحمت کمتری ایجاد نمایند تا این افراد بتوانند رصدهای مفصل خود را از آسمان شب انجام دهند.

اسپیس ایکس قرار بود دهمین سری از ماهواره های خود را در تاریخ 26 ژوئن پرتاب کند اما طوفان های اتفاق افتاده در اطراف مرکز فضایی کندی این پرتاب را به تعویق انداخت. در آینده این پرتاب انجام خواهد شد و شامل 57 دستگاه و دو ماهواره رصد زمین خواهد بود. شرکت اسپیس ایکس قصد داشت روز گذشته، سری جدید ماهواره های استارلینک را به همراه دو ماهواره شرکت بلک اسکای(BlackSky)، به فضا پرتاب کند.در روزهای آینده تایخ و زمان پرتاب بعدی اعلام خواهد شد.

در صورت پرتاب موفقیت آمیز سری ماهواره های استارلینک به فضا در آینده در مجموع اسپیس ایکس 600 استارلینک در مدار نزدیک زمین خواهد داشت. شرکت اسپیس ایکس میخواهد تا سال 2027 میلادی تمام 12 هزار ماهواره استارلینک را به فضا بفرستد.ماهواره های استارلینک بخشی از برنامه اسپیس ایکس برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال 2015 میلادی با درخواست ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت از کمیته ارتباطات فدرال مبنی بر اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یک پهنای باند دنیای شروع شد. وی در سال 2017 برنامه استارلینک را به عنوان یک سیستم پهنای باند ارزان قیمت که می تواند دسترسی به اینترنت را در سراسر دنیا فراهم کند، به ثبت رساند.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1264

به "تعویق پرتاب دهمین سری از ماهواره های استارلینک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعویق پرتاب دهمین سری از ماهواره های استارلینک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید