تصمیم گیری ها در ستاد تسهیلات زائران قم تحت مدیریت واحد انجام گردد

به گزارش مجله دور زمین، شهردار قم گفت: باید میان اعضای ستاد تسهیلات زائران و خدمات سفر در قم هماهنگی به وجود آید و تصمیم گیری در این ستاد تحت مدیریت واحد انجام گیرد.

تصمیم گیری ها در ستاد تسهیلات زائران قم تحت مدیریت واحد انجام گردد

به گزارش مجله دور زمین از قم، سید مرتضی سقائیان نژاد در دویست و بیست و هشتمین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر قم که در سالن جلسات شهید باکری این شورا برگزار گشت، با اشاره به انسجام و وحدت موجود در مدیریت ستاد نوروزی در شهرهای بزرگ کشور گفت: ما نیازمند آن هستیم که این وحدت را در قم بیش از گذشته ببینیم.

وی اضافه کرد: ستاد اطلاع رسانی به زائران در عوارضی قم- تهران نباید در مدخل ورودی شهر مستقر باشند، بلکه باید مکان هایی برای استقرار آنها یکی، دو کیلومتر مانده به عوارضی باشد.

شهردار قم بابیان اینکه در ستاد تسهیلات نوروزی قم هر یک از ارگان ها و نهادها جداگانه برنامه هایی را تدارک می بینند، توضیح داد: در بسیاری از شهرهای بزرگ، شهردار جانشین استاندار است و اداره شهر از سوی شهردار پیگیری و دنبال می گردد.

سقائیان نژاد ادامه داد: نیروی انتظامی، آموزش وپرورش و شهرداری بهترین ارگان هایی هستند که می توانند در مدیریت شهری به ویژه اسکان زائران بهترین عملکرد را داشته باشند و در مواقع بروز بحران و شرایط خاص با مسائل مقابله نمایند.

شهردار قم گفت: باید میان اعضای ستاد تسهیلات زائران و خدمات سفر در قم هماهنگی به وجود آید و تصمیم گیری در این ستاد تحت مدیریت واحد انجام گیرد.

وی با تأکید بر لزوم تقویت بوستان هایی که در شهر ظرفیت ایجاد کمپینگ زائران و مسافر را دارند، گفت: در ایام نوروز شاهد استقبال خوب زائران نوروزی از کمیپنگ های اقامتی شهرداری قم مستقر در بوستان ها بودیم.

سقائیان نژاد گفت: در نظر دریافت یا احداث محل خاص برای اسکان زائران کار درستی نیست، به این دلیل که بسیاری از مردم واحدهای مسکونی خود را برای اسکان زائران در نظر می گیرند و آمادگی لازم را برای اسکان زائران دارند، از همین رو می توان با هماهنگی اداره کل اماکن این واحدهای مسکونی را در اختیار زائران قرار داد.

وی با اشاره به پیش روی بودن ایام نیمه شعبان گفت: طرح تقاطع غیر هم سطح بلوار شهید کریمی به بلوار پیامبر اعظم (ص) باید تا قبل از نیمه شعبان به بهره برداری برسد.

منبع: تسنیم
انتشار: 17 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 929

به "تصمیم گیری ها در ستاد تسهیلات زائران قم تحت مدیریت واحد انجام گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیم گیری ها در ستاد تسهیلات زائران قم تحت مدیریت واحد انجام گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید