تسلط نیروهای غرب لیبی بر راستا امدادرسانی اصلی شبه نظامیان شرق لیبی

به گزارش مجله دور زمین، نیروهای دولت وفاق ملی خبر دادند که بر یک جهت امدادرسانی 350 کیلومتری تسلط پیدا کردند که متعلق به فرمانده نیروهای شرق لیبی بوده است.

تسلط نیروهای غرب لیبی بر راستا امدادرسانی اصلی شبه نظامیان شرق لیبی

به گزارش گروه بین الملل مجله دور زمین، نظامیان وابسته به نیروهای دولت وفاق ملی لیبی بامداد امرز پنجشنبه از تسلط بر یک راستا امدادرسانی اصلی خبر دادند.

صفحه اطلاع رسانی برکان الغضب (آتشفشان خشم) وابسته به دولت وفاق ملی (غرب لیبی)، خاطرنشان کرد که نیروهای وابسته به این دولت پیروز شدند کنترل یک راستا امدادرسانی اصلی متعلق به نیروهای وابسته ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای شرق لیبی به طول 350 کیلومتر را به دست گیرند.

خبرگزاری آناتولی به نقل از برکان الغضب گزارش داد که این راستا از شهر الشویرف در شمال سبها (جنوب لیبی) شروع می گردد و به سمت شمال کشیده می گردد. سپس به سمت شهرهای نسمة، القریات و مرسیط واقع در جنوب طرابلس، به سه شاخه منشعب می گردد.

در این بیانیه تأکید شد که نیروهای وابسته به حفتر به مدت یک سال از این راستا برای جابجایی سلاح، تجهیزات و سوخت استفاده می کردند.

نیروهای وفاق ملی از هفته گذشته عملیات دروب النصر (راستاهای پیروزی) را برای آزادسازی شهرها و شهرکهای شرقی و مرکزی لیبی به ویژه سرت و الجفره کلید زدند.

خلیفه حفتر نیز از آوریل 2019، عملیاتی را برای تسلسط بر طرابلس پایتخت لیبی شروع کرد که نتوانست به اهداف خود دست یابد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1222

به "تسلط نیروهای غرب لیبی بر راستا امدادرسانی اصلی شبه نظامیان شرق لیبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلط نیروهای غرب لیبی بر راستا امدادرسانی اصلی شبه نظامیان شرق لیبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید