تست PCR لازم نیست؛ علائم کافی است

به گزارش مجله دور زمین، رییس بیماری های واگیر مرکز بهداشت کرمانشاه گفت: در هنگام پیک کرونا در صورت داشتن علائم این بیماری بنا را بر ابتلا به کرونا بگذارید و نیازی به انجام تست PCR نمی باشد.

تست PCR لازم نیست؛ علائم کافی است

به گزارش خبرنگاران، کیوان خاصی گفت: مراجعه بیش از حد مردم برای انجام تست باعث افزایش تست PCR لازم نیست؛ علائم کافی استموارد نمونه گیری می گردد و انجام آزمایش پیچیده تشخیصی این حجم از نمونه گیری در آزمایشگاه ها بسیار سخت است و ارائه نتیجه آزمایش افراد به تعویق می افتد.

وی اضافه کرد: درخواست ما از مردم این است که برای تست مراجعه ننمایند و در صورت داشتن علائم خفیف در خانه استراحت نموده و خود را قرنطینه نمایند.

خاصی گفت: با این وجود در صورت داشتن علائم میانه بیماری، افراد باید حتماً به پزشک مراجعه نمایند و اگر علایم شدید بود، باید در بیمارستان تحت درمان قرار گیرند.

رییس بیماری های واگیر مرکز بهداشت کرمانشاه گفت: اینکه افراد با مشاهده کوچکترین علائمی از بیماری برای انجام تست PCR به بیمارستان مراجعه نمایند باعث تحمیل بار کاری بیش از حد به بیمارستان خواهد شد و افزایش تعداد تست های صورت گرفته موجب تاخیر در ارائه نتیجه تست به مراجعان می گردد.

خاصی یادآور شد: بنابراین افراد با مشاهده علائم بیماری کرونا، به طور قطع مبتلا به این بیماری هستند و باید با انجام مراقبت های لازم برای پیشگیری از سرایت بیماری به افراد خانواده و دیگران حتماً خود را قرنطینه نمایند و نیازی به انجام تست PCR نیست.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 شهریور 1400 بروزرسانی: 3 شهریور 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1918

به "تست PCR لازم نیست؛ علائم کافی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست PCR لازم نیست؛ علائم کافی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید