تاثیر بیشتر ورزش منظم بر بهبود بیماری پارکینسون

به گزارش مجله دور زمین، ورزش منظم به مدت 6 ماه در منزل تاثیر بیشتری بر بهبود بیماری پارکینسون نسبت به تاثیر دارویی دارد.

تاثیر بیشتر ورزش منظم بر بهبود بیماری پارکینسون

به گزارش ایسنا و به نقل از نیوز، این تحقیق توسط سازمان تحقیقات سلامت و توسعه هلند اجرا شده است. پژوهشگران، شرکت کنندگان را به دو گروه تقسیم کردند و به هر یک از گروه ها برنامه انگیزشی با پاداش ارائه شد.

گروه کنترل فقط تمرینات کششی انجام دادند، در حالی که به گروه آزمایشی حداقل 30 مرتبه در هفته تمرین دوچرخه ثابت در خانه و حداقل 3 مرتبه ورزش هفتگی داده شد.

دوچرخه های ورزشی گروه آزمایش به بازی های انگیزشی مجهز شده بود تا این برنامه برای شرکت کنندگان سرگرم کننده تر و چالش برانگیزتر گردد. به عنوان مثال، شرکت کنندگان در برابر گروهی از دوچرخه سواران رقابت می کردند که این بازی با سیستم ضربان قلب افراد هماهنگ بود.

شرکت کنندگان با انگیزه 3 مرتبه در هفته و به مدت 6 ماه، ورزش دوچرخه سواری را انجام دادند.

نتایج این تحقیق نشان داد بیماران از نظر قلبی و عروقی و حرکتی به طور قابل توجهی بهتر شده بودند که این مورد از ویژگی های قابل توجه در این تحقیق بود. این نتایج تاثیری بیشتر از تاثیر چندین دارو در درمان بیماری پارکینسون داشت.

دکتر نیکولین وان اظهار کرد: از انجام تمرین های ورزشی توسط افراد مبتلا به پارکینسون بسیار شادمان شدیم و این ورزش تاثیر زیادی بر ناتوانی حرکتی آنها داشت. این تمرین دوچرخه سواری در خانه انجام می گردد و بیماران به راحتی می توانند آن را انجام دهند.

پروفسور باس بلوم محقق اصلی این تحقیق اظهار کرد: نتیجه این مطالعه بسیار مهم است و در آینده بر تاثیرگذاری دوچرخه سواری طولانی مدت بر کند شدن پیشرفت بیماری تحقیق خواهد شد. این تحقیق الهام بخش دیگر تحقیقات در زمینه تاثیر ورزش بر بهبود سایر بیماری ها خواهد بود.

نتایج این تحقیق در نشریه The Lancet Neurology منتشر شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 495

به "تاثیر بیشتر ورزش منظم بر بهبود بیماری پارکینسون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاثیر بیشتر ورزش منظم بر بهبود بیماری پارکینسون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید