بیمارستان صحرایی مسیح دانشوری برای بیماران کرونایی راه اندازی شد

به گزارش مجله دور زمین، ولایتی از راه اندازی بیمارستان صحرایی در مرکز مسیح دانشوری به منظور ارائه خدمات حداکثری به بیماران کرونایی اطلاع داد.

بیمارستان صحرایی مسیح دانشوری برای بیماران کرونایی راه اندازی شد

به گزارش ، ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری در مراسم راه اندازی بیمارستان صحرایی با حضور دکتر عسگری معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و جمعی از پزشکان و متخصصان، ضمن قدردانی از کادر درمان و مبارزه و مقاومت دلسوزانه و خستگی ناپذیر آنان، با اشاره به خدمات این مرکز به بیماران کرونایی گفت: بیمارستان مسیح دانشوری از ابتدای همه گیری کرونا در کشور به عنوان قطب ارجاع مراکز بهداشتی و درمانی پذیرای بیماران حاد تنفسی بوده است.

وی اضافه نمود: متاسفانه با شروع موج چهارم کرونا در کشور و قرمز شدن شرایط شهر تهران، ظرفیت تخت های بخش کرونای بیمارستان مسیح دانشوری تکمیل گشت و تخت خالی برای بستری شدن بیماران مبتلا به ویروس کرونا در اختیار نبوده است و لذا پس از مواجهه با این شرایط، به پیشنهاد وزارت بهداشت مبنی بر گسترش خدمات کلینیکی به بیماران و در تعامل با ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره)، یک بیمارستان صحرایی با تجهیزات مرکز درمانی در محوطه بیمارستان مسیح دانشوری راه اندازی شده است که می تواند در ارائه خدمات حداکثری بسیار تاثیرگذار باشد.

ولایتی توضیح داد: خوشبختانه پس از استقرار و راه اندازی بیمارستان صحرایی در مرکز، هم اکنون پذیرش بیماران حاد تنفسی و مبتلا به کرونا شروع شده و امکان تزریق دارو، اکسیژن درمانی و ارائه خدمات مورد نظر فراهم شده است.

وی با تاکید بر اینکه بیمارستان مسیح دانشوری با تمام ظرفیت خدمات مورد نظر را ارائه می کند، اضافه نمود: علاوه بر ایجاد کلینیک درمان سرپایی برای بیماران کرونایی که شرایط حاد ندارند، با ایجاد بیمارستان صحرایی که مجهز به تخت برای بستری است و دارای شرایط مطلوب و استاندارد می باشد ارائه خدمات خواهد نمود.

ولایتی با بیان اینکه بیمارستان مسیح دانشوری مرکز ارجاع بیماران کرونایی از تمام کشور است، توضیح داد: بیمارستان مسیح دانشوری علاوه بر ارائه خدمات به بیماران کرونایی در پیک چهارم به بیماران بخش پیوند نیز رسیدگی نموده و در سال جدید چهار پیوند قلب، یک پیوند ریه و یک پیوند کبد انجام داده است.

وی در انتها با تاکید بر این که بعضی علاقه ندارند تا ایران بتواند ساخت واکسن کرونا را نهایی کند، گفت: ایران سابقه چند ده ساله واکسن سازی چه باکتریایی و چه ویروسی دارد و واکسن های باکتریایی همچون کزاز، دیفتری، سل، سیاه سرفه و ویروسی همچون هاری، آبله، سرخک و سرخجه را با کیفیت بسیار مطلوب ارائه فراوری نموده است.

در این مراسم معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) هم که در این مراسم حضور داشتند ضمن تشکر از همکاری بیمارستان مسیح دانشوری با این ستاد برای احداث بیمارستان صحرایی در مورد فرایند پیشرفت واکسن کووبرکت توضیح داد: در اوایل اردیبهشت ماه یک میلیون دوز واکسن فراوری می گردد که این مقدار تا تیره ماه به ظرفیت 20 میلیون خواهد رسید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1755

به "بیمارستان صحرایی مسیح دانشوری برای بیماران کرونایی راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمارستان صحرایی مسیح دانشوری برای بیماران کرونایی راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید