ایزدیار: با کسب 3 سهمیه پارالمپیک در مسابقات لندن، کار را یکسره می کنم، حامی اقتصادی ندارم

به گزارش مجله دور زمین، قهرمان مسابقات شنا پاراآسیایی گفت: در تورنمنت لندن قصد دارم در 3 ماده مختلف سهمیه پارالمپیک 2020 را به دست بیاورم.

ایزدیار: با کسب 3 سهمیه پارالمپیک در مسابقات لندن، کار را یکسره می کنم، حامی اقتصادی ندارم

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

شاهین ایزدیار قهرمان پر افتخار شنای رقابت های پاراآسیایی 2018 در مصاحبه با ، درباره حضور در تورنمنت لندن، کسب سهمیه المپیکی، افتتاح مجموعه آبی و ... توضیحاتی را ارائه کرد.

شرایط مسابقات لندن و نحوه کسب سهمیه المپیک 2020 در این تورنمنت به چه صورت است؟

تا شهریور ماه سال آینده که رقابت های المپیک 2020 توکیو برگزار می گردد، 5 تورنمنت مختلف برای کسب سهمیه برگزار خواهد شد که شناگران می توانند شانس خود را برای کسب سهمیه امتحان نمایند. قصد دارم در همین تورنمنت لندن که 18 شهریور ماه امسال برگزار می گردد، با کسب سهمیه پارالمپیک کار را یکسره کنم.

در این مسابقات در چه ماده های شرکت می کنی؟

من در 5 ماده مختلف شرکت خواهم کرد که به احتمال زیاد در 3 ماده سهمیه کسب کنم. این 3 ماده 100 متر قورباغه، 100 متر و 50 متر کرال سینه است که در همگی آن ها شانس کسب سهمیه دارم و می خواهم به این مهم دست پیدا کنم. در 2 دوره گذشته تورنمنت لندن من فقط در ماده 100 متر قورباغه سهمیه به دست آوردم، اما حالا کوشش می کنم در 50 و 100 متر کرال سینه نیز سهمیه به دست بیاورم. تمام هدف من این است که روی سکوی رقابت های پارالمپیک قرار بگیرم.

از نظر بدنی در چه شرایطی هستی؟ به رکوردشکنی هم فکر می کنی؟

با توجه به اینکه یک ماه تا آغاز رقابت های لندن باقی مانده است، تمرینات فشرده ای را پشت سر می گذارم و فشار زیادی را تحمل می کنم، اما رکورد هایی که در این مدت دارم قابل قبول است. امیدوارم در این یک ماه باقی مانده هم به اوج آمادگی می رسم. من هفته ای 12 جلسه تمرین دارم که 9 جلسه شنا و 3 جلسه تمرینات بدنسازی است. در اوج خود قرار دارم، اما از تاریخ یک شهریور ماه رفته رفته تا تمرینات سبک تر می گردد تا برای رقابت های لندن آماده شوم.

شرکت یا نهادی از شما حمایت می نماید؟

متاسفانه هنوز نتوانسته ام که حامی اقتصادی جذب کنم. نمی دانم دلیل این اتفاق چیست. حتی با چند حامی اقتصادی که از ورزشکار ان رشته های دیگری حمایت می نمایند صحبت کردم، اما به نتیجه ای نرسیدم. البته شنا دیده نمی گردد بنابراین حامیان اقتصادی از شناگر ها حمایت نمی نمایند و این موضوع طبیعی است..

مجموعه آبی در شهر کرج به نام شما افتتاح شد نظرت در این باره چیست؟

مسئولان ورزشی استان البرز لطف کردند و استخری به نام من و تحت عنوان پدیده البرز افتتاح کردند. این اتفاق باعث دلگرمی من شد و امیدوارم با کسب سهمیه پارالمپیک محبت آن ها را جبران کنم. تا آخر این هفته می خواهم شخصا از این استخر بازدید کنم.

صحبت پایانی؟

از مربی خوبم مجید مشتاق، مربی بدنسازم و پدر و مادرم بابت همه چیز تشکر می کنم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 شهریور 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 359

به "ایزدیار: با کسب 3 سهمیه پارالمپیک در مسابقات لندن، کار را یکسره می کنم، حامی اقتصادی ندارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایزدیار: با کسب 3 سهمیه پارالمپیک در مسابقات لندن، کار را یکسره می کنم، حامی اقتصادی ندارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید