اگر در تصادف رانندگی آسیب دیدیم، چگونه دیه بگیریم؟

به گزارش مجله دور زمین، اگر تصادف رانندگی منجر به جراحت جسمی فردی گردد که مستحق دریافت دیه باشد، باید به وسیله قانونی اقدام کرد.

اگر در تصادف رانندگی آسیب دیدیم، چگونه دیه بگیریم؟

به گزارش خبرنگار ، پس از وقوع تصادف رانندگی باید نکات مهمی را رعایت کنیم و حواسمان باشد که اگر حادثه خسارت جسمی به همراه داشت، چگونه آن را به پلیس اطلاع دهیم و دیه دریافت کنیم.

خسارات ناشی از تصادفات رانندگی به دو دسته اقتصادی و جانی تقسیم می گردد؛ اگر به هنگام وقوع سانحه رانندگی به جسم و مال فردی آسیبی کوچک برسد، باید خسارت و دیه پرداخت گردد.

اگر تصادف منجر به خونریزی و آسیب جسمی فردی گردد، باید در ابتدا با پلیس و سپس با اورژانس تماس حاصل گردد تا نیروهای امدادی خود را به محل حادثه برسانند.

نیروهای اورژانس پس از حضور در محل حادثه و معاینه فرد آسیب دیده گزارشی را مبنی بر آسیب دیدگی تهیه می نمایند و آن را در اختیار فرد آسیب دیده می گذارند.

فردی که در تصادف آسیب دیده است، می تواند با گواهی اورژانس به دادگاه مراجعه کند تا او را به پزشکی قانونی ارجاع دهند و سپس گزارش پزشکی قانونی مبنی بر میزان آسیب وارده به فرد در اختیار دادگاه قرار می گیرد تا بر اساس آن میزان دیه تعیین گردد.

در تصادف هایی که با آسیب جسمی همراه هستند باید حتما میزان دیه و همچنین جزئیات خسارت وارد شده به بدن فرد مورد آنالیز قرار گیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 856

به "اگر در تصادف رانندگی آسیب دیدیم، چگونه دیه بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر در تصادف رانندگی آسیب دیدیم، چگونه دیه بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید