اولین واکنش رسمی دولت سوریه به عملیات نظامی ترکیه

به گزارش مجله دور زمین، ایرنا نوشت: فیصل مقداد معاون وزیر خارجه سوریه روز سه شنبه در نخستین واکنش رسمی به تصمیم دولت ترکیه برای حمله نظامی جدید به منطقه شرق فرات در شمال سوریه تاکید نمود که کشورش از همه اراضی خود دفاع خواهد نمود و اجازه نمی دهد ذره ای از خاکش اشغال گردد.

اولین واکنش رسمی دولت سوریه به عملیات نظامی ترکیه

مقداد در مصاحبه با روزنامه سوری الوطن، توضیح داد: در صورت هرگونه تجاوز ترکیه به اراضی سوریه، دمشق از همه خاک سوریه دفاع خواهد نمود و هرگز نمی پذیرد ذره ای از زمین یا خاک کشور اشغال گردد. دیگران نیز در این باره خود را به مهلکه نیندازند زیرا ما آمادگی دفاع از خود و ملت مان را داریم.

وی در پاسخ به سوالی درباره قطع حمایت اشغالگران آمریکایی از نیروهای جدایی طلب کُرد و شروع عقب نشینی نظامیان آنها از مناطق مرزی نیز گفت: کسی که به وطن وفادار نباشد و آن را به ناچیزترین بها، بفروشد می بیند که در نهایت از تاریخ حذف خواهد شد. ما بارها درباره این توطئه ها علیه وطن و مردم سوریه هشدار دادیم و گفتیم هر کس خود را به آغوش بیگانه بیندازد، همان بیگانه روزی به او پشت خواهد نمود و این مسئله اکنون اتفاق افتاده است.

مقداد ادامه داد: آنها (نمودها) همه چیز را از دست دادند ولی نباید خود را از بین ببرند. در نهایت، آغوش وطن برای همه فرزندانش باز است. ما می خواهیم همه مسائل سوریه را از راه های مثبت و مسالمت آمیز و به دور از خشونت حل گردد اما به روشی که ذره ای از خاک یا زمین سوریه به دست بیگانه نیفتد.

سه روز پیش رئیس جمهوری ترکیه از شروع قریب الوقوع عملیات نظامی در شمال سوریه علیه نمودهای این کشور اطلاع داد.

این در حالی است که نمودهای سوریه نیز از ارسال نیرو و تجهیزات نظامی به شمال این کشور برای مقابله با حمله احتمالی ترکیه اطلاع داده اند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز روز گذشته (دوشنبه) دستور خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را صادر کرد.

بعضی کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و آلمان درباره این اقدام ترکیه ابراز نگرانی نموده اند.

نمودهای سوریه تاکید نموده اند که آمریکا با خارج کردن نیروهایش در مرزهای سوریه و ترکیه در واقع به نمودها از پشت خنجر زده است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 592

به "اولین واکنش رسمی دولت سوریه به عملیات نظامی ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین واکنش رسمی دولت سوریه به عملیات نظامی ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید