اعلام زمان برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس

به گزارش مجله دور زمین، معاون رئیس هیئت عالی مستقل انتخابات تونس، زمان برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام نمود.

اعلام زمان برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس

به گزارش گروه بین الملل مجله دور زمین، نتایج غیر رسمی انتخابات ریاست جمهوری تونس نشان می دهد که دو نفر از نامزدهای این انتخابات به دور دوم راه یافته اند. قیس سعید از نامزدهای مستقل در این انتخابات در صندلی نخست و نبیل القروی رهبر حزب قلب تونس در صندلی دوم، عبدالفتاح مورو نامزد حزب النهضه در رتبه سوم، عبدالکریم الزبیدی وزیردفاع سابق در صندلی چهارم و یوسف الشاهد نخست وزیر در صندلی پنجم قرار گرفتند.

معاون رئیس هیئت عالی مستقل انتخابات تونس در یک نشست مطبوعاتی بابیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری این کشور به دور دوم کشیده شده است، اظهارداشت: این انتخابات در 29 سپتامبر جاری (7 مهر) یا 6 اکتبر (13 مهر) و نهایتا 13 اکتبر(24 مهرماه) سال جاری برگزار خواهد شد.

به نوشته روزنامه الصباح چاپ تونس، فاروق بوعسکر توضیح داد: اکنون نمی توان یکی از این تاریخ را برای برگزاری دور دوم انتخابات مشخص کرد. ما زمانی می توانیم این کار را انجام دهیم که بدانیم چقدر درخواست تجدید نظر در مورد آنالیز نتایج انتخابات دور اول انتخابات ارائه شده است. این درخواست ها باید در دیوان اداری مورد آنالیز قرار گیرد و این دستگاه قضایی باید نظر قطعی خود را درخصوص درخواست مزبور اعلام کند.

وی با بیان اینکه نتایج اولیه دور اول انتخابات ریاست جمهوری تونس امروز در پایگاه اینترنتی هیئت عالی مستقل انتخبات تونس منتشر می گردد، گفت: این هیئت آماده پذیرش تمام درخواست تجدید نظر و اعتراضات در مورد نتایج دور اول انتخابات ریاست جمهوری است.

به گفته رئیس هیئت عالی انتخابات تونس میزان مشارکت مردم در این دور از انتخابات در داخل کشور 45.2 و در خارج از این کشور 19.7 بوده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 508

به "اعلام زمان برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام زمان برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید