اختلاف بولتون با ترامپ بر سر توافق صلح با طالبان

به گزارش مجله دور زمین، رسانه های آمریکایی گزارش دادند، جان بولتون ظاهرا با دونالد ترامپ و مقامهای دولتش در مورد پیش نویس توافق صلحی که واشنگتن کوشش داشته با طالبان منعقد کند جدال پیدا نموده و به ترامپ نسبت به نامناسب بودن این توافق و تبعات بالقوه آن هشدار داده است.

اختلاف بولتون با ترامپ بر سر توافق صلح با طالبان

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیشتر در توئیتی از تصمیمش برای لغو نشستی محرمانه با حضور رهبران طالبان در پی اقدام رهبران این گروه شبه نظامی در پذیرفتن مسئولیت حمله مرگباری در شهر کابل اطلاع داد.

رئیس جمهوری آمریکا خاطرنشان کرد، دیدار با رهبران طالبان و رئیس جمهوری افغانستان در کمپ دیوید را لغو و گفت وگوهای صلح میان آمریکا و طالبان را متوقف نموده است

پایگاه بلومبرگ در گزارشی به نقل از منابع آگاهی که نامشان را فاش نساخت نوشت: جان بولتون، مشاور امنیت ملی دولت آمریکا پیش نویس توافق صلحی که واشنگتن سعی در نهایی ساختنش با شبه نظامیان طالبان داشته را نامناسب دانسته و به دونالد ترامپ در مورد تبعات بالقوه این توافق هشدار داده است.

این منابع تصریح کردند، بولتون مشخصا از زلمای خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در فرآیند آشتی افغانستان به خاطر پذیرش شرایط ارائه شده از سوی طالبان در مذاکرات به دلیل بیش از حد مبهم بودن این شرایط انتقاد نموده است.

اخیرا خلیلزاد در توئیتی نوشت: واشنگتن در آستانه انعقاد توافقی (با طالبان) است که خشونتها را کاهش داده و راه را برای نشست افغانها با یکدیگر برای مذاکره بر سر دستیابی به صلحی پایدار و شرافتمندانه و تشکیل کشور افغانستانی متحد و مستقل که آمریکا، همپیمانانش و هیچ کشور دیگری را تهدید نکند هموار می سازد. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 499

به "اختلاف بولتون با ترامپ بر سر توافق صلح با طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلاف بولتون با ترامپ بر سر توافق صلح با طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید