احتمال انتقال ویروس کرونا از راسو به انسان

به گزارش مجله دور زمین، وزارت بهداشت هلند اعلام نموده است که سه نفر در مزرعه محدوده آیندهوون مبتلا به کووید-19 هستند، اما تاکید شده است هنوز معین نیست که بیش از یک مورد از این سه نفر به طور مستقیم از راسو مینک این ویروس را گرفته باشد.

احتمال انتقال ویروس کرونا از راسو به انسان

سازمان جهانی بهداشت روز سه شنبه 26 مه (شش خرداد) اظهار داشت، کارگران هلندی که ظاهرا توسط راسو های مینک به ویروس جدید کرونا مبتلا شده اند، می تواند نخستین موارد شناخته شده انتقال ویروس از حیوان به انسان باشند.

سازمان جهانی بهداشت به خبرگزاری فرانسه گفت: در ارتباط نزدیک با محققان هلندی هستند که درباره چند مورد ابتلا به ویروس کرونا روی کارگرانی تحقیق می نمایند که به نظر می رسد ویروس به وسیله راسو های مینک به آن ها منتقل شده باشد.

سازمان جهانی بهداشت به این رسانه گفت: این نخستین موارد شناخته شده انتقال ویروس از حیوان به انسان است. اما ما همچنان در حال جمع آوری و مرور اطلاعات بیشتر هستیم تا متوجه شویم آیا حیوانات می توانند عامل گسترش بیماری باشند.

این نخستین موارد شناخته شده انتقال ویروس از حیوان به انسان است. اما ما همچنان در حال جمع آوری و مرور اطلاعات بیشتر هستیم تا متوجه شویم آیا حیوانات می توانند عامل گسترش بیماری باشند.

.

کارولا شوتن، وزیر کشاورزی هلند روز دوشنبه گفته بود که ابتلای دومین کارگر به ویروس کرونا احتمالا به وسیله راسو های مینک مزرعه، ثبت شده است.

هفته گذشته، یک مورد ابتلای یکی از کارگران مزرعه ای در نزدیکی شهر آیندهوون هلند به ویروس کرونا نیز اعلام شده بود که پس از آن فرضیه ها مبنی بر انتقال ویروس از راسو های مبتلا مطرح شد.

ماه گذشته مقام های هلند اظهار داشتند که دو پرورشگاه راسو های مینک در جنوب این کشور را به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا در میان آن ها قرنطینه کردند.

این دو پرورشگاه در شرق شهر آیندهوون در استان برابانت قرار داشتند. وزارت کشاورزی هلند با انتشار بیانیه ای در خصوص قرنطینه این دو پرورشگاه اعلام نموده بود: مینک ها علائم مختلفی از بیماری از جمله مشکل تنفسی داشتند. از آنجا که شماری از کارکنان علائم ابتلا [به کرونا]داشتند گمان می کنیم که آن ها ناقل [بیماری به راسوها]بوده اند..

اما حال به نظر می رسد موضوع برعکس شده باشد و راسو ها ویروس جدید را احتمالا به انسان ها منتقل نموده باشند.

وزارت بهداشت هلند اعلام نموده است که سه نفر در مزرعه محدوده آیندهوون مبتلا به کووید-19 هستند، اما تاکید شده است هنوز تعیین نیست که بیش از یک مورد از این سه نفر به طور مستقیم از راسو مینک این ویروس را گرفته باشد.

گرچه گفته می گردد که احتمالا ویروس جدید کرونا در ابتدا از بازار حیوانات شهر ووهان به انسان منتقل شده، اما تا به امروز گزارش مستندی مبنی بر اینکه حیوانات منشا انتقال و شیوع این ویروس باشند وجود نداشته است و انتقال انسان به انسان به عنوان تنها منشا شیوع ویروس شناخته می گردد.

با این حال سازمان جهانی بهداشت گفته است مواردی وجود دارد که ویروس از انسان به حیوانات خانگی منتقل شده است.

منبع: یورو نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 1188

به "احتمال انتقال ویروس کرونا از راسو به انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال انتقال ویروس کرونا از راسو به انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید