آمریکا هوآوی را به سرقت اسرار تجاری و نقض تحریم ایران متهم کرد

به گزارش مجله دور زمین، وزارت دادگستر آمریکا با صدور دو کیفرخواست جداگانه، رسما شرکت چینی هوآوی را به سرقت اسرار تجاری و نقض تحریم های ایران متهم کرده است.

آمریکا هوآوی را به سرقت اسرار تجاری و نقض تحریم ایران متهم کرد

همزمان با ادامه جنگ تجاری میان آمریکا و چین، وزارت دادگستری ایالات متحده دوشنبه شب رسما علیه شرکت هوآوی که بزرگترین تولید کننده گوشی های هوشمند در چین است، طرح اتهام کرد.

به نوشته پایگاه بلومبرگ، در کیفرخواست صادره از سوی دادستانی آمریکا، این غول فناوری چینی به سرقت اسرار تجاری یک شرکت آمریکایی و فریبکاری بانکی از طریق دور زدن تحریم های اعمال شده علیه ایران، متهم شده است.

بلومبرگ با اشاره به اقدامات پیشین آمریکا علیه شرکت هوآوی، از جمله طرح ادعای ارتباط این شرکت با سرویس های اطلاعاتی چینی، نوشته است که اعلام رسمی اتهام قضایی علیه این شرکت نشانگر تشدید تنش میان واشنگتن و پکن است.

در یکی از کیفرخواست های صادره علیه هوآوی، دولت آمریکا این شرکت، دو مجموعه وابسته به آن و منگ وانژو مدیر امور مالی این شرکت را به دلیل ارتباط تجاری با ایران، به فریب نظام بانکی آمریکا متهم کرده است. در کیفرخواست دیگری هم که در واشنگتن صادر شده، آمریکا ادعا کرده است که هوآوی اسرار تجاری شرکت تی موبایل آمریکا را سرقت کرده و برای کارکنانی که به فناوری شرکت های رقیب دست یابند، پاداش تعیین کرده است.

طرح اتهام رسمی علیه هوآوی در حالی صورت می گیرد که منگ وانژو بیش از یک ماه پیش به درخواست آمریکا، در کانادا دستگیر شده و از آن زمان در حبس خانگی به سر می برد. آمریکا از کانادا خواسته این مدیر شناخته شده چینی را به واشنگتن تحویل دهد. چین هشدار داده است که چنین کاری می تواند برای کانادا و آمریکا تبعات سنگینی به همراه داشته باشد.

منبع: انتخاب
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 693

به "آمریکا هوآوی را به سرقت اسرار تجاری و نقض تحریم ایران متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا هوآوی را به سرقت اسرار تجاری و نقض تحریم ایران متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید