آمریکا بدون اطلاع بغداد، به پایگاه عین الاسد سلاح ارسال می کند

به گزارش مجله دور زمین، یک نماینده مجلس عراق گفت، آمریکا درباره تجهیزات نظامی که به صورت مستمر وارد پایگاه عین الاسد در استان الانبار می شود، هیچ اطلاعاتی در اختیار دولت عراق قرار نمی دهد.

آمریکا بدون اطلاع بغداد، به پایگاه عین الاسد سلاح ارسال می کند

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله دور زمین، ایناس المکصوصی عضو کمیسیون امنیت و دفاع در مجلس عراق از تحرکات نظامیان تروریست آمریکا در خاک این کشور انتقاد کرد.

المکصوصی به پایگاه خبری المعلومه گفت که طرف آمریکایی، درباره تجهیزات نظامی که به صورت مستمر وارد پایگاه عین الاسد در استان الانبار می شود، هیچ اطلاعاتی را در اختیار دولت عراق قرار نمی دهد.

وی شرح داد که نوع تعامل و برخورد دولت با طرف آمریکایی، تقریبا مبهم است و این مسئله نگرانی زیادی را در میان مردم و مجلس به وجود آورده است.

این نماینده عراقی ادامه داد: واشنگتن گهگاهی تجهیزات نظامی خود را بدون اعلام به دولت عراق یا نهادهای امنیتی ذیربط به عراق ارسال می کند.

المکصوصی خاطر نشان کرد که که کمیسیون امنیت و دفاع در مجلس عراق، به صورت مستمر از ریاست مجلس می خواهد که از تعداد نیروهای آمریکایی حاضر در عراق، اطلاع کسب کند، ولی به هیچ نتیجه ای نرسیده است.

وی بر این باور است که کمیسیون امنیت و دفاع در مجلس، فقط از طریق رسانه ها از ورود تجهیزات و شخصیتهای امنیتی و دولتی آمریکا به عراق مطلع می شود.

این نماینده عراقی در پایان تأکید کرد که بیشتر سفرها و اقدامات نظامی آمریکا، به صورت رسمی اعلام نمی شود.

در همین ارتباط، منابع خبری دوشنبه (روز گذشته) گزارش دادند که 500 خودروی نظامی آمریکا از اردن، وارد پایگه عین الاسد عراق شده اند.

علاء الدین القیسی رئیس سازمان گذرگاه های مرزی عراق ساعاتی پس از انتشار این خبر، گفت که اخبار مربوط به ورود نیروهای آمریکایی به عراق از طریق گذرگاه های طریبیل و القائم کذب محض است.

وی از شبکه های خبری خواست که در انتشار اخبار خود، دقت کافی را داشته باشند تا افکار عمومی را متشنج نکنند.

در سال 2014 بیش از 300 نظامی آمریکایی وارد عین الاسد شدند و در آن زمان، ادعا کردند که مأموریت اصلی آنان، آموزش نیروهای عراقی با مبارزه با داعش است.

داعش نیز در ژوئیه همان سال، موصل، دومین شهر عراق را اشغال کرد. عین الاسد نیز در چند کیلومتری منطقه البغدادیه قرار گرفته است که داعش اوایل سال 2015 این منطقه را اشغال کرد.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: dorezamin.ir شناسه مطلب: 752

به "آمریکا بدون اطلاع بغداد، به پایگاه عین الاسد سلاح ارسال می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا بدون اطلاع بغداد، به پایگاه عین الاسد سلاح ارسال می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید